spodnie-jeansowe-przecierane

Jeansy i ich rola w popkulturze

Spodnie jeansowe cieszą się olbrzymią popularnością już od wielu lat. Niegdyś wybierane przez poszukiwaczy złota i robotników ze względu na wysoki komfort i niemal niezniszczalny charakter – dziś element ubioru w niemal każdej szafie.

Jeansy charakteryzują się wysoką uniwersalnością, dzięki czemu na stałe zagościły już w kanonie mody. Idealnie komponują się z elegancką koszulą, jak i luźnym swetrem – trudno odmówić im wyjątkowości. Oczywiście istnieje wiele krojów, fasonów. Mogą być też farbowane na różne kolory – każdy znajdzie coś, co mu się podoba (niezależnie czy jest to modna kobieta czy mężczyzna).

Pojęcie “spodnie jeansowe” ewoluowało przez lata. Współcześnie ich najważniejszą cechą jest możliwość wykorzystania niemal w każdym typie ubioru. Nic nie stoi bowiem na przeszkodzie by stanowiły element oficjalnej kreacji, aby po chwili “wskoczyć” w bardziej domowy charakter. Warto zgłębić temat i zapoznać się z podstawowymi krojami, by móc zaskoczyć znajomych swoją wiedzą także na takie tematy.

– “biodrówki” – bardzo wygodne i przyciągające wzrok. Regularnie wracają do łask w świecie mody, co sprawia, że powinny znaleźć się w każdej garderobie. Odpowiednio dobierając inne elementy ubioru, bez problemu można stworzyć bardzo ciekawą kreację, która może być uznana za niezwykle modną w danym sezonie.

Spodnie damskie biodrówki

damskie biodrówki

spodnie damskie biodrówki

– “poprzecierane” – jedne z modniejszych aktualnie typów jeansów ubóstwianych zarówno przez młodzież, jak i dorosłych starających się być ciągle “na topie”. Dla starszego pokolenia są czymś niezrozumiałym, bowiem nie dostrzega sensu w celowym psuciu spodni. Odpowiednio zestawione z resztą ubioru, mogą być podstawą dla stworzenia niecodziennej i przykuwającej wzrok kreacji. Niegdyś przetarcia musiały być robione w warunkach domowych, dziś są elementem oferty każdego szanującego się sklepu z odzieżą.

– “rybaczki” – nie mogło ich tutaj zabraknąć. Niezwykle popularne, szczególnie latem – każda kobieta, która chce być modna powinna mieć je w swojej szafie.

Istnieje jeszcze wiele innych krojów i podziałów jeansów – także ze względu na stan (wysoki/niski), posiadanie dziur, kolory oraz materiał z jakiego zostały wyprodukowane. Oczywiście jest to jeden “z tych tematów”, których nie sposób przedstawić w kilku zwięzłych słowach.

Źródło zdjęć:

https://fabrykajeansow.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

270 More posts in Moda category
Recommended for you
Joanna Cesarz - #supermodelkaplussize
Zwyciężczyni „Supermodelka Plus Size” o depresji: Od roku jestem na psychotropach

Joanna Cesarz wygrała pierwszą polską edycję „Supermodelka Plus Size”. Jednak sława położyła się cieniem na...