wos

Jak wygląda tradycyjna rodzina? Dowiesz się z matury

Struktura sądów, organy parlamentu – tego uczymy się od lat 90. na lekcjach WOS-u. W arkuszach próbnej matury przygotowanych przez wydawnictwo OPERON okazuje się, że ważne jest też by znać socjologiczną analizę rodziny. Co ciekawe, informacji tych próżno szukać w wielu podręcznikach.

wos

Model partiarchalny rodziny to ujęcie gdzie ojciec zajmuje się utrzymywaniem materialnym oraz reprezentacją na zewnątrz, rolą matki jest przede wszystkim dbanie o ognisko domowe. W podręcznikach znajdziemy jednak przede wszystkim podział na rodzinę wielopokoleniową i nuklearną. Skąd więc dzieci miały znać funkcję rodziny partiarchalnej?

wos 1

Wielu internautów uważa, że przyczyną nie jest próba podwyższenia poziomu wiedzy socjologicznej uczniów szkół średnich. Zdaniem komentujących to zwrot ideologiczny w wychowaniu młodzieży spowodowany „dobrą zmianą”. 

„To jest straszne. Chyba komuś odbiło. Może te zadania pisał O.Dyrektor. Ale żeby takie pytania były kierowane do młodzieży to lekka przesada. No może nie lekka. Głupota i wciskane ciemnoty.Mam nadzieję ,że młodzież nie da się nabrać ani ogłupić.” – pisze na forum Ada23.

A waszym zdaniem to pomyłka redaktorow próbnej matury, czy może zwrot w kierunku konserwatyzmu?

 

______________                                                  

 

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ