Jak niskim kosztem urządzić mieszkanie?

Kupno wymarzonego mieszkania to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. Gdy już uda nam się znaleźć takie w rozsądnej cenie i w dobrej lokalizacji, często fundusze, które zostają nam na udekorowanie wnętrza, są już w znacznym stopniu uszczuplone. Jak w takim razie urządzić mieszkanie niskim kosztem?

 

Używane nie znaczy złe
 
 
Gdy szukamy mieszkania, chcemy by odpowiadało ono naszym indywidualnym potrzebom. W końcu to miejsce, w którym żyjemy. Jest naszym centrum spotkań z bliskimi, miejscem gdzie toczą się ważne rozmowy, wspólnie spożywamy posiłki, spędzamy wolny czas. Przede wszystkim chcemy się czuć w nim dobrze, swobodnie. By tak było, potrzebujemy przestrzeni urządzonej zgodnie z naszymi oczekiwaniami. 
 
19513600638 2b1d22bf05 n 

Dobrą alternatywą dla drogich – niekoniecznie solidnych mebli, jest wybranie używanych. Często, zarówno w większych, jak i mniejszych miastach, organizowane są targi mebli, gdzie możemy je nabyć w niższych cenach ze względu na to, że były używane. Warto podkreślić, że kupowanie mebli w takich miejscach niekoniecznie wiąże się z tym, że są one uszkodzone. Nierzadko ktoś zmienia wystrój mieszkania, przeprowadza się, a meble – choć w idealnym stanie, są dla niego zbędne. 
 
 
Innym rozwiązaniem są wyprzedaże garażowe – zarówno te organizowane na własnym podwórku, jak i te internetowe. Ogłoszenia o sprzedaży elementów wystroju można znaleźć np. na facebookowych grupach, forach czy platformach sprzedażowych. To prawdziwe okazje do zakupu rzeczy w niskich cenach i idealnym stanie. W ten sposób możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.
 
 
Postaw na własną kreatywność
 
 
W Internecie możemy znaleźć mnóstwo przykładów i instrukcji tego, jak samodzielnie przerobić meble czy dodatki. Podobne zabiegi zapewniają rzeczom drugie życie, a nam zapewniają satysfakcję z tego, że zrobiliśmy coś sami. Dodatkowo wspólne przerabianie przedmiotów – z rodziną czy przyjaciółmi, to świetny sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Po wyszukaniu frazy „DIY” czy „decoupage” odnajdziemy mnóstwo inspiracji. A kto wie, może odkryjemy nową pasję, a nawet dochodowy biznes?
 
 
Ważne jest także to, że rzeczy, z których łatwo możemy zrobić coś użytecznego, przeważnie już posiadamy, ale traktujemy je jako niepotrzebne, nie zauważając ich potencjału. W ten sposób nie musimy rujnować swojego budżetu kupując mnóstwo rzeczy do stworzenia nowego wnętrza, a po prostu wykorzystać już to, co mamy.
 
 
Barter nadal w cenie
 
 
Barter, czyli wymiana bezgotówkowa, był już znany w starożytności. W dzisiejszych czasach coraz bardziej zyskuje na znaczeniu. Powstaje sporo platform służących właśnie do wymiany dóbr. Często rzeczy, które dla jednej osoby są za duże do jej mieszkania czy nie pasują do wnętrza, będą idealnymi dla drugiej, która w zamian może podarować jej coś innego. Tym sposobem nie tylko pozbywamy się niepotrzebnych rzeczy zaśmiecających naszą przestrzeń, ale także, praktycznie za darmo, otrzymujemy nowe, które wnoszą powiew świeżości do naszych „czterech kątów”.
 
 
Jeśli jednak nie zależy nam na tym, by samemu urządzić mieszkanie, warto postawić na gotowe rozwiązania i wykończenie mieszkania „pod klucz”. Taką możliwość daje wielu deweloperów. Dzięki temu otrzymujemy w pełni gotowe mieszkanie zaprojektowane pod osobiste preferencje. Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z usług specjalistów do spraw aranżacji i wykończenia wnętrz, architektów i projektantów wnętrz. Warto przy tym pamiętać, że otrzymujemy gwarancję na wszystkie prace i termin wykonania. Jest to jedna z najbardziej kompleksowych ofert na rynku.
 
 
Artykuł powstał we współpracy z Ronson Development.
 

__________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ