Intensywne nawilżenie podstawą idealnej skóry

Letnie miesiące to czas, kiedy nasza skóra potrzebuje najwięcej nawilżenia. Czynniki atmosferyczne działają wysuszająco i sprawiają, że naskórek jest matowy i szorstki. Jak pielęgnować skórę, aby była właściwie nawodniona? Czy kosmetyki nawilżające powinniśmy stosować tylko latem?

Wysuszona i odwodniona skóra w lato to najczęstszy powód, dla którego sięgamy po kosmetyki nawilżające. Wysokie temperatury i promienie słoneczne przesuszają i podrażniają naskórek. Niekorzystnie na naszą cerę wpływają też godziny spędzone w klimatyzowanych pomieszczeniach. W tym czasie kremy nawilżające to podstawa pielęgnacji naszej skóry i ochrony przed wysuszeniem spowodowanym czynnikami zewnętrznymi.

Głębokie nawilżenie

Promienie słoneczne sprawiają, że nasza skóra nabiera blasku, ale jednocześnie się wysusza. Jednak wystawienie ciała na słońce to nie jedyny powód, aby stosować produkty nawadniające. Kremy nawilżające to podstawa gładkiej i zadbanej cery przez cały rok. Ich zastosowanie zwiększa zapasy wody w warstwie powierzchniowej skóry oraz w warstwach głębiej leżących, co eliminuje suchość skóry. Ponadto, używając takich kremów, przywracamy elastyczność naskórka oraz niwelujemy jego napięcie.

Kremy nawilżające warto stosować przez cały rok w przypadku każdego rodzaju skóry, nawet tłustej. Wtedy najlepiej wybrać taki preparat, który jednocześnie redukuje produkcję sebum – radzi Karolina Malicka, ogólnopolski trener marki Montibello – Regularne stosowanie preparatów nawilżających, sprawi, że skóra twarzy będzie elastyczna i pełna blasku. Krem Montibello z linii Hydrium – Moisturising Total Comfort Cream jest źródłem codziennego nawilżania i dodatkowo zawiera kompleks Aqua Source, który zapewnia skuteczniejsze samonawilżanie skóry, reguluje transepidermalną utratę wody i przeciwdziała stresowi wodnemu.

Liczy się skład

Gwarancją dokładnie nawilżonej skóry jest systematyczna aplikacja odpowiednio skomponowanego kremu. Na co zwrócić uwagę dobierając właściwy kosmetyk?

  • Kwas hialuronowy w składzie sprawi, że woda zostanie przyciągnięta i zatrzymana w naskórku.
  • Delikatna konsystencja nie obciąży skóry i pozwoli odzyskać jej świeżość i komfort.
  • Odpowiednik kosmetyku do stosowania na noc zregeneruje skórę i przywróci jej promienność i elastyczność.

Linia Monitbello Hydrium:

Moisturising Totalcomfort Cream SPF 15 (50 ml/128 PLN) – krem nawilżający

Deep Moisturising Balm SPF 15 (50 ml/ 114 PLN) – balsam pielęgnujący

Night Moisturising Booster (30 ml/ 149 PLN) – intensywnie działające serum nawilżające

Montibello

Montibello to hiszpańska marka profesjonalnych kosmetyków, która narodziła się w Barcelonie w 1967 roku. Przez lata wypracowywała wiodącą pozycję w branży profesjonalnych kosmetyków w Hiszpanii. Wieloletnie doświadczenie, znakomita baza szkoleniowa, niepowtarzalna jakość produktów w połączeniu z ich profesjonalną dystrybucją stanowią kluczowe elementy sukcesu firmy.

Marka Montibello jest synonimem innowacji, jakości i wsparcia w międzynarodowej branży fryzjerskiej i kosmetycznej, wielkich możliwości technologicznych i jasnej wizji doskonalenia, co znajduje zastosowanie podczas opracowywania różnych linii produktów. Montibello to także narzędzia i zaawansowane systemy szkoleniowe wspierające rozwój klientów firmy.

Produkty Montibello to kosmetyki wysokiej jakości, opracowywane naukowo, stanowiące wyraz jej unikalnego stylu i charakteru. Produkty powstają w laboratoriach, w oparciu o pracę ekspertów i naukowców.

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ