Kiedy wychodzi nowy film o Batmanie? Wszystko, co musisz wiedzieć o kolejnym Batmanie!

Kolejne wcielenie Batmana jest w drodze! Tym razem w super bohatera z miasta Gotham wcieli się Robert Pattinson. Film będzie mieć gwiazdorską obsadę, a także nietypową fabułą i bardziej realistyczne podejście do historii Batmana. Co jeszcze wiemy o nowym Batmanie? Kiedy trafi do kin?

Popularna seria komiksów… i nie tylko!

Batman to super bohater z komiksów wydawanych przez DC Comics. W ciągu dnia jest milionerem Brucem Waynem, a nocą zakłada czarną peleryną i maskę. Batman strzeże miasta Gotham przed złoczyńcami. Pierwszy raz ten bohater pojawił się w czasopiśmie komiksowym Detective Comics w maju 1939 roku! To zatem postać znana już pokoleniom. Ze świata komiksów Batman przeniknął do całej popkultury. Przede wszystkim ukazało się wiele filmów o nim, w tym pełnometrażowe z aktorami:

  • Batman zbawia świat, reż. Leslie H. Martinson, z 1966 roku,
  • Batman (1989) i Powrót Batmana (1992), reż. Tim Burton,
  • Batman Forever(1995) i Batman i Robin (1997), reż. Joel Schumacher,
  • Batman: Początek(2005), Mroczny rycerz (2008), Mroczny Rycerz powstaje (2012), – reż. Christopher Nolan, 
  • Batman v Superman: Świt sprawiedliwości(2016), reż. Zack Snyder.

Batman pojawia się też w Legionie samobójców w reż. Davida Ayera z roku 2015 i Lidze Sprawiedliwości, w reż. Zacka Snydera, z roku 2017. Oczywiście jest mnóstwo dodatkowych produktów z Batmanem, bo tak uwielbiany bohater popkultury zawsze napędza koniunkturę w różnych branżach. Warto chociażby wspomnieć, że jest kilka slotów w kasynach online z brandem Batmana, a także gra video Batman: Arkham Knight z roku 2015.

Nowy Batman – kiedy?

Na kolejne wcielenie Batmana fani czekają już od kilku lat, nic dziwnego zatem, że szum wokół projektu jest duży. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo premiera Batmana obecnie wyznaczona jest dopiero na 4 marca 2022. Niestety, pierwotne plany wydania nowego filmu o Batmanie 25 czerwca 2021 w USA i Wielkiej Brytanii zostały pokrzyżowane przez pandemię koronawirusa. Studio Warner Bros podjęło decyzję o przesunięciu premiery, bo harmonogram zdjęć mocno się zmienił. Rozpoczęto filmowanie w styczniu 2020 roku, zatem przed wybuchem pandemii w Europie i w USA.

W kwietniu reżyser Matt Reeves poinformował, że jedna czwarta filmu została wykonana, zatem pracy jeszcze sporo. We wrześniu wznowiono, po kilkumiesięcznej przerwie, filmowanie. Od tej pory, z wyjątkiem krótkiej dwutygodniowej przerwy z racji wykrycia koronawirusa u odtwórcy Batmana, zdjęcia przebiegają bez zakłóceń. Aktualnie zdecydowano się na kręcenie z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, nie zaś w prawdziwych lokalizacjach, by uniknąć ewentualnych następnych przestojów przez pandemię. Ekipa Batmana opiera zdjęcia na tych samych rozwiązaniach, co stosowane w serialu Mandalorian Disneya.

Obsada kolejnego Batmana

Reżyserem nowego Batmana jest Matt Reeves, znany m.in. z Projekt: Monster, Ewolucji Planety małp i Wojny o planetę małp. Razem z Mattsonem Tomlinem odpowiada też za scenariusz filmu. Początkowo reżyserem, scenarzystą i odtwórcą głównej roli miał być Ben Affleck, ale wycofał się z produkcji. Casting na nowego Batmana wygrał Robert Pattinson, znany z sagi Zmierzch, Latarnika, i wielu innych filmów. Oprócz niego potwierdzeni aktorzy to:

  • Paul Dano jako antagonista Batmana – Człowiek-zagadka/Edward Nashton,
  • Zoe Kravitz jako Kobieta-Kot,
  • Jeffrey Wright jako James Gordon,
  • Colin Farrell jako Pingwin,
  • Andy Serkis jako Alfred Pennyworth.

Co wiemy o fabule?

Dokładna fabuła kolejnego filmu o Batmanie na razie owiana jest tajemnicą, wiadomo jednak, że nacisk ma być na początkowe lata walki Batmana z przestępcami. Akcja będzie się toczyć w drugim roku The Caped Crusader, w latach 90., kiedy Bruce Wayne zaczyna już odnajdywać się w roli strażnika. Nie będzie to zatem typowa historia o tym, jak został Batmanem, ale bardziej o tym, jak uczył się nim być. Czy będzie to historia opowiedziana już w komiksach DC? Możliwe że nie, choć reżyser wskazywał, że chodzi o opowieść z rozszerzonego uniwersum DC, jednak może to być też odrębna historia, podobna do tej przedstawionej np. w Batman V. Superman.

Po trailerze można wysnuć z kolei wnioski, że film postawi na realizm, co sugeruje dość przyziemny kostium Batmana. Maska także wygląda na podobną do tej stosowanej w starszych filmach. Twórcy chcą pewnie pokazać, że Batman to taki super bohater, jakim mógłby być każdy z nas.

Autor tekstu: Piotr K

ZOSTAW ODPOWIEDŹ