Imka zaprasza studentów na premierę studencką

harcerze2 - sporteuro„Harce młodzieży polskiej”, spektakl dyplomowy studentów warszawskiej Akademii Teatralnej już 18 i 19 kwietnia na deskach Teatru Imka. Po przedstawieniu twórcy, w tym młodzi aktorzy spotkają się z publicznością i opowiedzą o latach spędzonych w Akademii oraz początkach kariery aktorskiej.

Jak udało się dostać do szkoły teatralnej, który profesor był najbardziej wymagający – to niektóre z pytań, jakie już wkrótce będą mieli okazji zadać warszawscy studenci młodym aktorom, którzy właśnie opuszczają mury warszawskiej Akademii Teatralnej. Z myślą o tych, którzy są ciekawi tego, jak wyglądają kulisy nauki zawodu aktora, Teatr Imka przygotował pierwszą w swojej historii premierę studencką, czyli specjalny pokaz spektaklu „Harce młodzieży polskiej” połączony ze spotkaniem z twórcami przedstawienia.

„Staramy się, aby Teatr Imka inspirował do działania i pokazywał młodym ludziom nowe ścieżki Mamy nadzieję, że dzięki tego typu spotkaniom udam nam się realizować ten cel, który stawialiśmy sobie powołując do życia to miejsce” – mówi Tomasz Karolak, dyrektor generalny Teatru Imka.

Spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka to teatralna fantazja o początkach harcerstwa, jego ojcach założycielach i matkach założycielkach. Wartka rozwijająca się akcja przenosi nas z obozu leśnego pod Lwowem do kwatery głównej ZHP w Warszawie, a stamtąd do Częstochowy, a stamtąd do Birmingham jak i w wiele innych miast i przedmieść. harcerze - sporteuro

Rok 1909. Do Lwowa dociera angielska książka generała Roberta Baden-Powella Scouting for boys. Karnym tłumaczeniem pierwszego światowego podręcznika skautowego zostaje obarczony Andrzej Małkowski. Zafascynowany brytyjskimi ideami, młody i ambitny działacz organizacji młodzieżowych postanawia przenieść ruch młodzieżowy na ziemie polskie. Czy zostanie aby jednak dobrze zrozumiany? Małkowski nie podejrzewa, że na ziemiach polskich czekają go pokrętne intrygi i liczne przeszkody.

Bilety za okazaniem legitymacji studenckiej w cenie 20 zł.

Obsada

Marcela Stańko, Tomasz Brzostek, Kinga Suchan, Maria Pawłowska, Michał Poznański, Krzysztof Szczepaniak, Paulina Korthals, Hana Rowicka, Sebastian Dudała, Mateusz Weber, Józef Pawłowski, Bartosz Żuchowski, Julia Rosnowska, Adam Fidusiewicz, Aleksy Komorowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ