Ile kosztują licówki na zęby?

Kto z nas nie chciałby się cieszyć pięknym uśmiechem niczym z reklam? Jeżeli jednak nie jesteśmy zadowoleni ze swoich zębów, możemy udać się do stomatologa i założyć licówki. Licówki to specjalne płatki, które przykleja się na nasze zęby na stałe. W ten sposób możemy zmienić wygląd naszych zębów: od koloru, aż po kształt. Pozwoli nam to też wyrównać długość zębów oraz uzupełnić brakujące ubytki. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może sobie pozwolić na taki zabieg.

Licówki – przeciwwskazania

Osoby, które mają krzywy zgryz, niedoleczoną próchnicę bądź choroby dziąseł (np. paradontozę czy zapalenie przyzębia), nie będą mogły założyć licówek. Przeciwwskazaniem jest także bruksizm, czyli schorzenie polegające na zgrzytaniu zębami (może powodować uszkodzenia i ścieranie się licówek). Także w przypadku zębów po leczeniu kanałowym żaden stomatolog nie zaleci takiej metody.

Licówki – cena

Ile zapłacimy za wstawienie licówek? Wszystko zależy od materiału, z jakiego są zrobione płatki oraz na ile zębów je nakleimy. Koszt licówek porcelanowych oscyluje między 600 zł a 1700 zł za sztukę. Tańsze mogą się okazać np. licówki kompozytowe. Ich cena waha się od 200 zł do 400 zł za sztukę.

Gdzie można założyć licówki w Krakowie?

Obecnie licówki stają się coraz bardziej popularną metodą. Zanim jednak zdecydujemy się na ten sposób uzupełnienia ubytków, należy udać się do stomatologa, który oceni stan naszego uzębienia i oceni, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do założenia. Jeżeli już zdecydowaliśmy się na taką inwestycję, należy poszukać kliniki, która specjalizuje się w zakładaniu licówek w Krakowie. W Internecie możemy wyszukać stomatologów z Krakowa wraz z adresami, a przede wszystkim opiniami pacjentów, a nawet wolnymi datami do umówienia się na wizytę.

Licówki porcelanowe

Jednym z rodzajów licówek mogą być licówki porcelanowe. Są odporne na ścieranie, a ich trwałość szacuje się na około 8 lat. Jest do dobre rozwiązanie szczególnie ze względu na to, że ten materiał jest obojętny dla organizmu człowieka pod względem biologicznym. Zaletą takiego rozwiązania jest też to, że na takich licówkach nie osadza się kamień, dzięki czemu nie zmieniają one koloru. Podczas wizyty u stomatologa należy się skonsultować w kwestii koloru, który będzie pasował do reszty naszego uzębienia, a także kształtu. Licówki porcelanowe można zakładać na wszystkie zęby, jednak najczęściej wybiera się te zęby, które widać podczas mówienia.

Licówki kompozytowe

Tańszym rozwiązaniem są licówki kompozytowe. Są one wykonane z kilku materiałów, które wykazują różne właściwości. Z reguły jeden z nich ma właściwości wiążące, a drugi odpowiada za wytrzymałość na urazy mechaniczne. Licówki kompozytowe mają jednak kilka wad. Przede wszystkim są one jednolitego koloru, co sprawia, że mogą wyglądać dość sztucznie. Dodatkowo zdarza się, że tworzywo, z którego są wykonane licówki kompozytowe żółknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

316 More posts in Uroda category
Recommended for you
Barbara Kurdej-Szatan prosi fanów o radę. Pomożecie?
Barbara Kurdej-Szatan prosi fanów o radę. Pomożecie?

Barbara Kurdej-Szatan zaskoczyła fanów! Gwiazda pokazała zdjęcia, na  których widzimy, że ma znacznie krótsze włosy. ...