Hip Hop Kemp i pierwsze polskie, tegoroczne gwiazdy!

Hip-hop Kemp, to coroczne, prawdziwe święto kultury hip-hopowej! Międzynarodowy festiwal, odbywający się w Czechach – w Hradec Králové. Festiwal w pełni koncentruje się na kulturze hip-hopowej. Poza klasycznymi koncertami odbywają się na nim także pokazy i szkółki beatboxu, breakdance i graffiti, bitwy freestylowe, znajdziemy także rampy deskorolkowe, ścianki do mazania i mnóstwo ludzi z tą samą zajawką! Pierwsza edycja festiwalu odbyła się 15-18 sierpnia 2002 roku. Od kilkunastu lat większość hip-hopowych mordek nie wyobraża sobie wakacji, właśnie bez tego festiwalu!

Od długiego czasu nazywany jest on najbardziej polskim z wszystkich zagranicznych festiwali! Niektórzy wręcz twierdzą, że to święto polskiego rapu. W sumie nic dziwnego – nie dość, że festiwal przyciąga ogromną ilość polskich fanów, do tego na festiwalowych scenach posłuchać możemy polskiej czołówki rap-sceny. Nie będzie inaczej na 18 edycji Festiwalu z Atmosferą! Właśnie zostali ujawnieni pierwsi wykonawcy z Polski, którzy rozgrzeją festiwalowe sceny.

Pierwszy z nich to Sarius. Wyjadacz młodego pokolenia. Od “Antihype”, wydanego przez jego własną wytwórnię, już chyba nikt nie ma wątpliwości co do talentu tego młodziaka. Dobrze sprawdza się w emocjonalnych nutach, jak i tych z pazurem. Co ewidentnie udowodnił na swojej ostatniej płycie. Gość jest wszechstronny, wykracza poza rapowe schematy, idzie o krok dalej. Dobry wybór!

Kolejną odkrytą kartą jest Słoń – Wojciech Zawadzki. Reprezentant Poznańskiej rapowej sceny i nurtu horrorcore. Poza karierą solową współtworzy skład WSRH a także Demonologie (Słoń & Mikser). Rok 2009 przyniósł mu solowy debiut, zatytułowany „Chore melodie”. Co z kolei przyniosło mu popularność w podziemiu. Następnie szybko dał się poznać szerszej publiczności, dzięki kultowej już “Demonologii”. Gdzie pokazał charakterystyczne flow i duuużą wyobraźnię. Jego melodie faktycznie bywają chore i nieco cięższe, i choć to nie do końca moja stylistyka, to chyba właśnie to go charakteryzuje i wyróżnia na polskiej rap-scenie. Zobaczymy jaki ogień pokaże na czeskiej scenie.

Kolejnym, naszym reprezentantem będzie Bisz – Jarosław Jaruszewski. Równie często jak raperem, nazywany jest poetą. Mistrzem słowa. Od 1999 roku stawia kroki w polskim rapie. Poza karierą solową kojarzony jest głównie z zespołem B.O.K. Współtworzył także duety wraz z producentami: Kosą i Pekro. Współpracował ponadto między innymi z: Tau, Miuoshem, Vixenem, Buką, Sariusem czy VNMem. W roku 2011 został wybrany do edycji Popkillera Młode Wilki. Albumem „W Stronę Zmiany” zagościł w świadomości słuchaczy na dobre. To bardzo świadomy i inteligentny tekściarz. Świadczą o tym jego częste nawiązania do sztuki, filozofii oraz literatury. „Wilk Chodnikowy” jest tego najlepszym przykładem. Tak samo jak wydany przez niego zbiór wierszy. Charakteryzuje go offbeatowe, ale żywe i energetyczne flow. Zdecydowanie wychodzi poza hip-hopowy świat. Na hip-hop Kempie będziemy go mogli zobaczyć klasycznie, z jego live bandem. Co już jest gwarancją udanego show. Postawienie na Niego na Kempie jest zrozumiałą oczywistością.

Tegoroczna impreza, tradycyjnie odbędzie się na lotnisku, 50 kilometrów od polskiej granicy – w Hradec Králové. W dniach 15 – 17 sierpnia. Bilety na festiwal są już w sprzedaży! Wakacyjny klimat, zimne piwko, sierpniowe słońce, dobra rap ekipa obok i tacy artyści na scenie, zapewnią udane wakacje! Kto razem ze mną kupuje bilet i czeka na kolejne polskie odsłony?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ