HBO produkuje dokument o Moleście!

Vienio właśnie ujawnił tą nowinę!

Molesta Ewenement to polska, hip-hopowa grupa muzyczna. Nie bez powodu zaliczana do prekursorów ulicznego rapu, w naszym kraju. Skład powstał w roku 1995 w Warszawie. Inicjatorami grupy byli – Piotr „Vienio” Więcławski i Paweł „Włodi” Włodkowski – początkowo działali oni pod nazwą Mistic Molesta. Niedługo po tym do składu dołączył raper – Marek „Kacza” Andrasik. Zespół zadebiutował w roku 1998, płytą pod tytułem „Skandal”, pod nazwą Molesta. Już pierwsze nagrania przyniosły grupie natychmiastową i ogólnopolską popularność. Przyczyniły się do tego single „Armagedon” czy „Wiedziałem że tak będzie”. W roku 1998 Andrasik opuścił zespół. Już jako duet, w roku 1998, skład nagrał album o tytule „Ewenement”, który faktycznie stał się Ewenementem. Płyta uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyka. Następnie do składu dołączył Tomasz „Pelson” Szczepanka i Robert „Wilk” Darkowski, którzy współpracowali okazjonalnie z zespołem. Niedługo potem Włodkowski podjął solową karierę. Natomiast Więcławski i Szczepanek stworzyli duet. Darkowski z kolei tworzył także w zespole Hemp Gru. W roku 2006 zespół – już jako Molesta Ewenement, wypuścił czwarty album kwartetu „Nigdy nie mów nigdy”. W roku 2007 roku Darkowski opuścił Molestę, na rzecz Hemp Gru. Pozostali jednak kontynuowali działalność. Dzięki czemu ukazał się piąty album studyjny o tytule „Molesta i kumple”, bogaty w liczbę gości, oraz inne ciekawe projekty – „Live! in Fonobar” czy „Live in Warsaw 2012”. Jednak w roku 2016 Vienio oznajmił rozpad zespołu, przez co prace nad kolejną płytą zostały przerwane.

Molesta Ewenement i jego dorobek to ponad 130 tysięcy sprzedanych płyt. Niewątpliwie należą oni do najpopularniejszych zespołów hip-hopowych w Polsce.

Niedawno Vienio, w wywiadzie dla serwisu Fakt24.pl, przybliżył kulisy rozpadu składu Molesta. Co wzbudziło nieco kontrowersji. Wszystko podobno stało się przez sms-a, którego, po koncercie na festiwalu w Giżycku, napisał Pelson. Informując w nim, że więcej nie zagra ze składem.

“Zawieszenie kapeli Pelson rozwiązał jednym smsem. Stwierdził, że nie gra więcej ze mną koncertów.”

Włodi z kolei, drogę mailową, stwierdził, że każdy z nich powinien się skupić na karierze solowej.

Właśnie powstaje dokument HBO, mówiący o tym jak było naprawdę:

”Powstaje dokument o Moleście, produkowany przez HBO. Już wam mogę powiedzieć, że to będzie wielki dokument. Prawdopodobnie będziecie się mogli dowiedzieć z każdej perspektywy, jak to było”.

Vienio skomentował całą sprawę w następujący sposób: “Jeden gościu mi napisał – po co to mówisz, niech to zostanie w kategorii jakiejś k**wa tajemnicy. Ja sobie myślę, kurde, przecież ja nic złego nie powiedziałem. W zasadzie jakbyś mnie teraz o to zapytał, to powiedziałbym dokładnie to samo. Ja nie żywię urazy do kolegów, zapisuje to w katalogu “My very important”, bo katalog Molesta to jest ważny katalog. Dzięki niemu jestem tu, gdzie jestem. Nie używałem słów, które były obciążone jakimiś pretensjami. To myślę sobie – czemu miałbym nie powiedzieć prawdy, jeśli ktoś mnie pyta. Ja jestem fanem prawdy. Nikomu żadnej legendy nie zabieram, bo wcześniej czy później to by i tak wyszło. Powstaje teraz dokument o Moleście produkowany przez HBO. Prawdopodobnie będziecie mogli się dowiedzieć z każdej perspektywy jak to było. Co mówi Włodek na ten temat, co mówi Pelson i Wilku. Nasi przyjaciele z każdej ze stron. Czekajcie na to, to się dowiecie. Mamy nie robić dokumentu, żeby legenda została w waszych głowach? Bzdura, k**wa. Po to są dokumenty żeby to rozpracowywały, upamiętniały i pokazywały jak to było”  „Powstaje dokument o Moleście, produkowany przez HBO. Już wam mogę powiedzieć, że to będzie wielki dokument. Prawdopodobnie będziecie się mogli dowiedzieć z każdej perspektywy, jak to było”.

Prace nad dokumentem właśnie trwają. „Odbyłem już parę dni zdjęciowych, powstał trailer, produkuje się” – zapewnia Vienio.

Data premiery nie jest jednak jeszcze znana. Aczkolwiek, my już czekamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ