Garnitur szyty na miarę. Dlaczego warto zainwestować w strój robiony na zamówienie?

W szafie każdego, nowoczesnego mężczyzny powinien wisieć przynajmniej jeden garnitur szyty na miarę. Dlaczego? Ponieważ w dorosłym życiu jest to strój niezbędny, a różnica między dopasowanym, a takim z wieszaka, jest wręcz kolosalna. Co sprawia, że warto wydać nieco większą sumę na idealnie leżący garnitur?

Styl stylem, a wygoda wygodą

Za długie rękawy, zbyt wąskie nogawki czy za mała marynarka to tylko kilka z największych problemów, jakie mogą spotkać faceta kupującego garnitur z wieszaka. Elementy stroju niewłaściwie dopasowane do sylwetki mogą ograniczać lub całkiem krępować ruchy – zwłaszcza w trakcie przyjęć z salą taneczną czy na weselach. Ponadto, zbyt ciasne spodnie tworzą dodatkowe problemy i jeszcze większy dyskomfort. Z kolei zbyt luźne lub za długie nogawki mogą utrudniać już nie tylko taniec i zabawę, ale chodzenie.

Kwestii stylowej chyba nie trzeba tłumaczyć, ponieważ nie dotyczy to tylko garniturów. Za małe i za duże ubrania po prostu nie wyglądają ani schludnie, ani estetycznie. Pozbawiają noszącego je mężczyzny jakiegokolwiek uroku, a jego szansa na bycie traktowanym poważnie w świecie biznesu jest bliska zera.

Oczywiście garnitur szyty na miarę będzie dopasowany idealnie do Twojej sylwetki (pod warunkiem że krawiec jest kompetentny), ale to nie jedyna zaleta takiego stroju. Wiele marek oferuje rozmaite opcje personalizacji wybranego modelu, od tkaniny, przez typ kołnierzyka, po rękawy czy nawet guziki. Laikom poleca się jednak korzystanie z przygotowanych przez specjalistów modeli, spersonalizowanych tylko pod kątem wymiarów. Jednym z najlepszych wyborów jest w tej kwestii MMSuits – tamtejsi eksperci pomogą Ci wybrać garnitur odpowiadający Twoim potrzebom.

Stosunek jakości do ceny, czyli jak nie dać zrobić się w balona

Nietrudno znaleźć w internecie masę portali i „sklepów”, które oferuję garnitury szyte na miarę za 200zł. Oczywiście, cena nie zawsze świadczy o jakości, ale tego typu kwoty z reguły oznaczają strój z wątpliwego materiału, a wymiary raczej są zbliżone do sylwetki osoby zamawiającej. Najrozsądniej jest:

  • poszukać ofert w swoim mieście i wybrać się osobiście,
  • znaleźć krawca, który dojeżdża do Klienta,
  • skorzystać z oferty sprawdzonego serwisu internetowego – czy to pod względem opinii czy rekomendacji.

Uszycie garnituru na miarę to nie jest proste zadanie i nie należy sugerować się w jego przypadku najniższą ceną. Warto zainwestować nieco więcej i mieć pewność, że jest to strój odpowiednio dopasowany, wysokiej jakości i przede wszystkim na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

272 More posts in Moda category
Recommended for you
Justin Bieber ma nową fryzurę! Hailey Baldin zaskoczyła nowym zdjęciem
Justin Bieber ma nową fryzurę! Hailey Baldin zaskoczyła jego nowym zdjęciem

Justin Bieber wygląda zupełnie inaczej! Muzyk ma zupełnie nową fryzurę. Jak teraz się prezentuje? Hailey...