Tadeusz Müller

Tadeusz Müller, syn Magdy Gessler: Pracowałem z ludźmi, którzy się samookaleczali

Dzieci Magdy Gessler również poszły w ślady mamy. Tadeusz Müller z wykształcenia jest psychologiem, ale teraz też zajmuje się kuchnią. Chwali sobie swoją pracę, ale najwięcej satysfakcji przynosiło mu inne zajęcie. Jakie? 

Tadeusz Müller, syn Magdy Gessler: Pracowałem z ludźmi, którzy się samookaleczali

Tadeusz Müller w swoim życiu wykonywał wiele zawodów. Syn Magdy Gessler grał na weselach, gotował na Ibizie obiady dla dzieci bogatych rodziców, a także na swojej działce zajmował się murowaniem. Stylizował również książki kulinarne i tak rozpoczęła się jego przygoda z gastronomią. W warszawskiej restauracji Orzo jest współwłaścicielem. Nagrywa też program o jedzeniu dla telewizji Food Network. 

Jednak okazuje się, że z wykształcenia jest psychologiem. Pracował z osobami z autyzmem. Mimo, że to było trudne zajęcie, jego pacjenci stosowali przemoc m.in. samookaleczali się, to bardzo podobało mu się to zajęcie.

“Jako dorosły człowiek wylądowałem podobnie jak ona pomiędzy światem sztuki, a biznesu. Poszedłem na studia psychologiczne, bo zawsze interesowały mnie relacje i pomaganie ludziom. Przez trzy lata pracowałem z autystami w różnych ośrodkach. Z dorosłymi autystami, którzy się samo okaleczali. Mam certyfikat indywidualnego asystenta osoby autystycznej. I to była praca, która mnie najbardziej satysfakcjonowała ze wszystkiego, co robiłem” – mówił Tadeusz Müller w rozmowie z “Vivą!”.

Jednak zostawił tę pracę, gdyż bardzo mało zarabiał. Nie mógł sobie pozwolić na tak niski stawki. Jednak bardzo cenił sobie to zajęcie. 

 “Zarabiałem miesięcznie 600 złotych. Realia niestety są ekstremalne. Dla idealistów straceńców. Miałem wtedy 20 lat, mogłem pozwolić sobie na działanie charytatywne. Jeżeli znajdę czas w dorosłym życiu, chcę czymś podobnym się zająć. (…) Mamy też dużo wzorców w mojej niemieckiej, protestanckiej rodzinie ze strony ojca. Utrzymuję z jego siostrą i krewnymi silny kontakt. Praca społeczna i bezinteresowne pomaganie to normalność dla protestantów” – mówił mężczyzna. 

Powodzenia! 

———————————————————————————————-

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Magda Gessler

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2052 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Ania Lewandowska ma tatuaż? Zobaczcie!
Ania Lewandowska ma tatuaż? Zobaczcie!

Ania Lewandowska pokazała nowe zdjęcie w kostiumie jednoczęściowym, a fani dojrzeli subtelny tatuaż. Zobaczcie i...