Galeria Metropolia stawia na e-sport i jedzenie

W ciągu dwóch lat od otwarcia Galeria Metropolia zdążyła już zmienić status z obiektu handlowego na dworzec, a teraz planuje przekształcić się w centrum rozrywkowe. Drugie piętro w obiekcie mieszczącym się w Gdańsku zajmie 26 lokali gastronomicznych oraz strefa gier komputerowych. W nowej odsłonie centrum handlowe ma zacząć działać wiosną przyszłego roku.

Galeria Metropolia szuka sposobu na przyciągnięcie większej liczby klientów. Pierwszym z nich było uzyskanie statusu dworca kolejowego – w obiekcie powstały m.in. kasy biletowe. To pozwoliło właścicielom – firmie PB Górski – obejść zakaz handlu w niehandlowe niedziele.

Ten zabieg nie do końca się sprawdził, właściciele części sklepów i tak nie decydowali się na ich otwarcie w niedziele bez handlu, lokale gastronomiczne musiały zrezygnować ze sprzedaży alkoholu, podobnie jak jedyne delikatesy, które tam działały. 

Niedawno zarządzający Galerią Metropolia wycofał się jednak z tego pomysłu. 

Do zeszłego tygodnia Galeria Metropolia była jedynym centrum handlowym w Polsce, które mogło być legalnie otwarte w niedziele wolne od pracy. Właściciel zdecydował się jednak na zmianę statusu, aby w pełni wesprzeć nowy projekt gastronomiczny, który obejmuje działalność dużych barów – wyjaśnia Michał Rułka, menadżer projektu z firmy PB Górski.

Na powierzchni 2,5 tys. m kw., w ramach tzw. hal restauracyjnych (ang. food halls), powstaną 23 lokale gastronomiczne, trzy bary, stumetrowe studio kulinarne na 30 gości oraz scena z muzyką na żywo i miejscami dla DJ-ów.

– Stacja Food Hall pomieści ponad 600 osób i będzie otwarta codziennie, a w weekendy do późnych godzin wieczornych – dodaje Michał Rułka.

Za projekt nowego wnętrza odpowiada pracownia Bernatek Architekci, która współtworzyła wystrój m.in. Hard Rock Cafe na Długim Targu. 

– Naszym zadaniem było stworzenie ciekawej przestrzeni, która nawiązuje do historii stacji kolejowych w Gdańsku. Zastanawiamy się nawet nad wstawieniem prawdziwego pociągu do nowo powstającego foodhallu – mówi Michał Bernatek, założyciel firmy architektonicznej.

Natomiast odpowiedzialna za zorganizowanie całej strefy gastronomicznej jest firma Varsovia Food Company.

Podobne hale restauracyjne powstają obecnie w budynkach Deo Plazy na terenie Wyspy Spichrzów oraz w CH Batory w Gdyni.

Na tym samym piętrze znajdzie się również E-Games Arena, czyli strefa gier komputerowych pod szyldem marki Kinguin.

– Do dyspozycji graczy zostanie oddana przestrzeń o powierzchni kilkuset metrów kwadratowych, na której znajdą się stanowiska z najnowszymi komputerami i konsolami, sala rozgrywek dla drużyn e-sportowych, sala dla widowni z dużym ekranem, sekcja gier planszowych, pokój VR, bar, restauracja, sklep i profesjonalne studio nagrań dla uczestników rozrywek – wymienia Marcin Górski, wiceprezes zarządu PB Górski.

Otwarcie nowej strefy rozrywki zaplanowane jest na kwiecień 2019 roku.

źródło: m.trojmiasto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ