Wybuchowa mieszanka electro i hip-hopu

lagion sporteuroJuż w październiku nad Wisłę zawita nietypowe muzyczne wydarzenie. Swoje siły połączyła holenderska grupa Noisia oraz brytyjski Foreign Beggars. Wybuchowa mieszanka muzyki electro i hip-hopu zrodziła projekt „I am Legion”, który muzycy niebawem zaprezentują na koncertach w Krakowie i Warszawie.

Noisia to trio powstałe w 2002 roku. Ich muzyka charakteryzuje się bogatą różnorodnością brzmień – od dubstepu, przez breakbeat po house. Muzycy współpracowali już z wieloma artystami takimi jak Teebee, Phace, Black Sun Empire, a nawet Robbie Williams. Dorobili się już trzech wytwórni płytowych, a ich utwory odznaczają się wysokim kunsztem i precyzją brzmienia. W ich dyskografii znajdziemy przeróbki utworów takich gwiazd jak The Prodigy i Skrillex. Muzyków grupy Noisia można usłyszeć w klubach prawie każdego większego miasta Europy. Maja na końce 15 amerykańskich tras koncertowych, trasę po Australii i Nowej Zelandii oraz pojedyncze występy w Izraelu, Japonii i RPA. Foreign Beggars również zaczęli w 2002 roku. Od tego czasu muzyka grupy ewoluowała z undergroundowego hip-hopu w brytyjskim stylu ku bardziej elektronicznemu brzmieniu. Grupa odniosła wiele sukcesów zdobywając, między innymi w roku 2004 statuetkę dla najlepszego hip-hopowego debiutu w Wielkiej Brytanii.

Współpraca Foreign Beggars i Noisia zaczęła się w 2009 roku. W jej wyniku powstały takie kawałki jak „Contact”, „Soul Purge” oraz „Shellshock”. Po pięciu latach wspólnych nagrań powstał album „I am Legion”. Zdaniem fanów longplay ma efekt miażdżący, a muzyczna współpraca zaowocowała ciekawym brzmieniem bez uszczerbku na poziomie reprezentowanym przez artystów z osobna. 7 i 8 października polscy fani będą mogli zobaczyć efekty tej pracy na żywo. Na pierwszy ogień idzie Kraków, a zaraz po nim Warszawa. Szykują się dwie naprawdę dobre imprezy. Już wkrótce na naszej stronie będzie można wygrać podwójne zaproszenie na Warszawski koncert. Śledźcie nas uważnie.

I Am Legion [Noisia x Foreign Beggars] – Choosing For You

{youtube}199TISojIgw|600|450|0{/youtube}

Hanna Gajewska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ