Dwie porcje spaghetti i woda za dwa tysiące złotych

Pewna restauracja z Włoch, a konkretnie z Rzymu, bardzo podpadła już dziesiątkom turystów z różnych części świata. Ostatnio o knajpie znów zrobiło się głośno, tym razem za sprawą gości z Japonii, którzy, nieświadomi konsekwencji, zamówili dania za prawie 2 tys. zł.

Historia dwóch Japonek, nagłośniona przez włoskie media, znów przypomniała nam, jak bardzo trzeba uważać podczas zagranicznych wojaży. Bo choć większość turystów nauczyła się już, jak nie dać się oszukać, to wciąż trafiają się oszuści, którzy są w stanie wziąć nas podstępem. Dwie Japonki, które chciały coś przekąsić w niczym niewyróżniającym się lokalu Antico Caffe di Marte w pobliżu Watykanu, właśnie tak zostały potraktowane.

Obiad za ponad 1,5 tysiąca złotych

Media społecznościowe obiegło niedawno zdjęcie paragonu z jednej z restauracji zlokalizowanej niedaleko Zamku świętego Anioła w Rzymie. Dwie japońskie turystki zamówiły tam dwie porcje spaghetti z rybą oraz wodę. Zaznaczyły, że to cały obiad, nie zamawiały dodatkowo na przykład wina, które bywa bardzo drogie. Na paragonie widać, że zapłaciły 349,80 euro za obiad oraz 80 złotych napiwku. Oznacza to ponad 1,5 tysiąca złotych.

Wyciąganie pieniędzy od turystów

To, co z początkiem września przytrafiło się japońskim turystkom, odbiło się we Włoszech szerokim echem. Jako pierwsi głos podnieśli lokalni przewodnicy, którzy ostrzegli, że zdarzenie to fatalnie odbije się na renomie Rzymu.

„Podobne epizody przynoszą szkody wizerunkowi Rzymu. Pragniemy aby miasto było bardziej gościnne i prosimy siły porządkowe, aby sprawdziły, czy doszło do nadużycia wobec dwóch młodych Japonek” – czytamy w oświadczeniu związek przewodników turystycznych.

Niestety restauracja Antico Caffè di Marte to nie jedyna knajpa we Włoszech, która słynie z wyciągania pieniędzy od turystów. Wcześniej media informowały m.in. o rachunku opiewającym na 81 euro za dwa burgery i trzy kawy w Rzymie. Czwórka innych turystów musiała zapłacić 1,1 tys. euro za obiad w Wenecji, a pewna lodziarnia we Florencji sprzedawała lody w cenie 25 dolarów za kulkę.

Zobacz również:

Źródło: papilot / fot. twitter.com/harukon_et

ZOSTAW ODPOWIEDŹ