Drinki z miodu pitnego idealne na zimowy wieczór! Przepisy

Drinki z miodu pitnego idealne na zimowy wieczór! Przepisy

Miód pitny, to trunek najczęściej wykorzystywany do przygotowywania grzańców. Okazuje się, że można przygotować też na jego bazie pyszne drinki na zimno. W zimowe wieczory może warto poekseprymentować?

 mat.prasowe

Wróżycie w andrzejkową noc? Staropolski zwyczaj tak właśnie nakazuje. Z tradycją  nie można się kłócić, trzeba ją pielęgnować. Dlatego zaproś przyjaciółki i powróżcie sobie, a przy okazji wypijcie pyszne drinki na bazie miodu pitnego. Dzięki temu tradycja pomiesza się z nowoczesnością, a dodatkowo spróbujecie czegoś nowego! Miód pitny zachwyci Twoich gości, ponieważ smakuje świetnie zarówno na zimno, jak i na ciepło.

 

Wróżba z cytryną

75 ml wody mineralnej

100 ml miodu pitnego Złota Pasieka

50 ml soku z limonki

Lód

Plasterek cytryny

Plasterek limonki

Cząstki pomarańczy

Mięta

Przygotowanie

Do szklanki wrzuć lód, listek mięty, cząstki pomarańczy oraz plasterek cytryny. Rozgnieć owoce, aby puściły soki. Następnie wlej 100 ml miodu pitnego – Złota Pasieka, 50 ml soku z limonki, a resztę szklanki uzupełnij zimną wodą mineralną. Udekoruj plastrem limonki. Voila.

Czar ananasa

100 ml miodu pitnego Piwnica Klasztorna

100 ml soku ananasowego

40 ml wódki

100 ml toniku

Plasterek ananasa

Lód

Gwiazdka anyżowa

Laseczka cynamonu

 

Ananasowy czar

100 ml miodu Piwnica Klasztorna zmieszaj w szejkerze 100 ml soku anansowego oraz 40 ml wódki. Następnie wlej drinka do kielicha koktajlowego wypełnionego lodem i dolej toniku. Do dekoracji wykorzystaj plasterek ananasa. Dla aromatu podkreślającego smak, dodaj anyżową gwiazdkę i cynamon. Voila!

__________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ