Sposoby na piękne dłonie

W chłodne dni częściej odczuwamy, że nasze ręce są szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Bywają też wysuszone oraz podrażnione, zwłaszcza gdy mamy wielokrotny kontakt z detergentami. Niektórzy mówią, że wygląd dłoni zdradza wiek kobiety. Zobacz, jak postępować, aby niezależnie od pory roku były gładkie oraz zadbane.

Źródło: in-spirelsmagazine.co.uk

„Ubierz” swoje ręce. Rękawiczki są nie tylko gustownym dodatkiem do stylizacji, ale także dobrą ochroną dla dłoni. Zimą zakładaj te jednopalczaste, gdyż będzie w nich cieplej. Zapobiegniesz również odmrożeniom, wysuszeniu, a także pękaniu skóry, dlatego już dziś wybierz się na zakupy i kup sobie modne rękawiczki.

Pracuj w rękawiczkach. W ten sposób podczas sprzątania zminimalizujesz osiadanie kurzu na dłoniach i niepotrzebne rozprzestrzenianie się bakterii. Po zmywaniu delikatnie osusz je za pomocą papierowego lub materiałowego ręcznika. Unikaj korzystania z nieprzyjaznej dla skóry suszarki elektrycznej. Później szybko nałóż krem, który zmniejszy transepidermalną ucieczkę wody z naskórka (TEWL).

Złuszczaj. Raz na tydzień rób peeling swoim dłoniom, zlikwidujesz martwy naskórek, wygładzisz go, a także zwiększysz przenikanie dobroczynnych składników kosmetycznych z preparatów do pielęgnacji.

Pielęgnuj nocą. Po forsownym dniu dla rąk, zafunduj im intensywną regenerację. Niezwykle pomocne są kremy mające w składzie np. glicerynę, alantoinę, mocznik i  hydrolizaty. Doskonale sprawdzi się również gęsty, lipidowy preparat, a potem włożenie palców w bawełniane rękawiczki, których możesz nie zdejmować przez całą noc. Dzięki ciepłu zwiększy się penetracja potrzebnych substancji. Następnego dnia Twoje dłonie będą nie do poznania.

Unikaj zbyt ciepłej wody. Nieprawdziwe jest twierdzenie, że tylko gorący strumień zabija bakterie. Profesor Amanda Carrico z Uniwersytetu w Tennessee przeprowadziła badania, w których udowadnia, że woda mająca tylko temperaturę 4.4°C równie skutecznie jak ciepła zabija bakterie, ale pod warunkiem, że ręce uprzednio były dokładnie wyczyszczone. Ponadto gorąca woda może oparzyć, a także niszczy cienką warstwę lipidową skóry, powodując zmniejszenie jej odporności na drobnoustroje.

Dobieraj odpowiednie kosmetyki myjące. Zbyt wysokie, zasadowe pH środków oczyszczających podrażnia i „ściąga” delikatną skórę dłoni. Najlepsze będą te mieszczące się w przedziale 4.5–5.5 pH. Dobre mydło nie powinno zawierać też barwników ani substancji zapachowych, które mogą wywołać uczulenie.

Miej zawsze w torebce krem do rąk. Używaj go zawsze, gdy odczuwasz taką potrzebę. Szybko przyniesie ulgę spierzchniętym i popękanym dłoniom. Jeśli na większą tubkę nie masz miejsca, to możesz kupić mini produkty dostępne w wielu drogeriach.

____________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ