Diagnoza, nowy sezon ciekawszy od pierwszego

Wczoraj swoją premierę miał nowy sezon serialu Diagnoza. TVN powraca w wiosennej ramówce z niekwestionowanym hitem poprzedniego sezonu. Czy drugi sezon odniesie taki sam sukces jak pierwsza transza?

Wczoraj wieczorem widzowie stacji TVN mogli cieszyć się nowymi odcinkami swoich ulubionych programów, w tym; pierwszy odcinek drugiego sezonu Diagnozy oraz nowego Kuby Wojewódzkiego. Show Kuby nie wzbudza już takich emocji jak kiedyś, natomiast serial Diagnoza a i owszem.

Po zakończeniu pierwszego sezonu serialu, który średnio oglądało 2,24 mln widzów, stacja TVN zdecydowała się na wyprodukowanie drugiej serii. Nie dziwi decyzja TVN, ponieważ dzięki serialowi osiągnęli oni 16,72% udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w paśmie wieczornym. Wyprzedziło ich jedynie TVP2, gdzie w tym czasie nadawana jest końcówka serialu M jak Miłość oraz jego kulisy.

Diagnoza cieszyła się wśród widzów wielka popularnością dzięki świetnej obsadzie, ale i również świetnej fabułką, która wciągała od samego początku. Perypetie kobiety, która nie pamiętała większości swojego życia oraz personelu śledzili widzowie w grupie wiekowej 16-59. Świadczy to o wielkiej uniwersalności serialu. Każdy mógł znaleźć tam wątek dla siebie. Diagnoza nie jest kolejnym medycznym serialem, jak np. Na dobre i na złe czy Lekarze. Oprócz wątków przypadkowym pacjentów oraz personelu szpitala mamy tu zagadkę, którą każdy z nas chce rozwiązać, dlatego ten serial tak wciąga.

https://www.instagram.com/p/BfbIHPVF3ZW/?hl=pl&taken-by=diagnozatvn

Pierwszy odcinek nowego sezonu nie jest gorszy od całej pierwszej serii. Główną bohaterkę, Annę, spotykamy już kiedy pamięta wszystko ze swojej przeszłości i widuje się ze swoimi dziećmi, o które walczyła. Jednak nie wszystko układa się tak jakby chciała. Jej ex małżonek ciągle kręci intrygi, dopuszcza się nawet szantażu wobec niej. Poza tym scenarzyści postanowili przywrócić do serialu kobietę, którą Anna poznaje w autobusie jeszcze przed utratą pamięci. Możliwe, że jej choroba stanie się jednym z głównych wątków nowego sezonu.

https://www.instagram.com/p/BfboULiFahc/?hl=pl&taken-by=diagnozatvn

W nowym sezonie oprócz znanych twarzy z pierwszej transzy zobaczymy również takich aktorów jak: Jan Englert, Łukasz Simlat (Druga Szansa) i Wojciech Zieliński (Na noże). Na tegorocznych Telekamerach serial otrzymał Telekamerę w kategorii najlepszy serial, a Maja Ostaszewska za rolę Anny nagrodę w kategorii Najlepsza aktorka.

https://www.instagram.com/p/BfHOSY1l1n8/?hl=pl&taken-by=diagnozatvn

Osobiście bardzo lubię ten serial i mogę spokojnie stwierdzić, że aktualnie jest to najlepszy serial jaki nadają cztery główne stacje telewizyjne w Polsce. W poprzedniej ramówce TVN bardzo zawiodłam się na serialu Druga Szansa, który początkowo był fenomenalny, a poprzednia seria była kompletną klapą. Obejrzałam kilka odcinków i zrezygnowałam z reszty. Główny wątek został tak skiepszczony, że na samą myśl, że mam włączyć i oglądać ten serial robiło mi się słabo. Od 5 marca Druga Szansa wraca, chodzą plotki, że nowa seria ma być ciekawsza niż poprzednia. Mam taką na dzieję i obejrzę pierwszy odcinek żeby dowiedzieć się ile w tym prawdy. Diagnoza stała się moim pocieczeniem na otarcie łez po Drugiej Szansie. Na nowy odcinek czekałam już od wtorkowego poranka. Serial był bardzo wciągający i można nawet powiedzieć, że angażujący widza. Z każdym odcinkiem dowiadywaliśmy się więcej. Mogliśmy dokładać poszczególne elementy do układanki i budować całość, chociaż ciągle nie wiedzieliśmy czy to co wiemy to już wszystko czy zaraz nastąpi jakiś zwrot akcji.

Bardzo polecam wam ten serial jeżeli nie mieliście okazji jeszcze go obejrzeć. Nowa seria zapowiada się równie ciekawie co pierwsza, a może będzie i nawet lepsza. Dawajcie znać co myślicie o tym serialu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ