Opowieść PrzedWigilijna w Kapicy Sykstyńskiej w Warszawie

Już w ten piątek, 22 grudnia, w Kaplicy Sykstyńskiej na Błoniach PGE Narodowy odbędzie się jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny Nocny Seans z okazji najdłuższej nocy 2023 roku. Podczas seansu organizatorzy wystawy opowiedzą nieznane powszechnie anegdoty i ciekawostki, jakie Michał Anioł ukrył na swoich freskach. 

Ta noc będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na astronomiczne zjawisko, ale także dzięki niezwykłemu pokazowi, przez który poprowadzi widzów niekwestionowany mistrz sztuki renesansowej – Michał Anioł. Podczas tego magicznego seansu będzie można zgłębić tajemnice, ukryte w dziełach tego wielkiego artysty, jak np. dlaczego płaszcz, w którym Bóg przybywa, aby stworzyć Adama, swym kształtem przypomina ludzki mózg? I jakim owocem Ewa skusiła Adama w Raju?

Seans nocny będzie niezapomnianą podróżą w głąb starego i nowego testamentu! Opowieścią snutą tuż przed Wigilią, by przygotować nas na misterium Bożego Narodzenia.

Szczegóły wydarzenia:

  • Data: 22 grudnia 2023
  • Godzina: 22:00 – 24:00
  • Miejsce: Kaplica Sykstyńska
  • Bilety na www.eventim.pl (godz.22:00)

Zapraszamy do wspólnego odkrywania tajemnic sztuki w magicznej atmosferze nocy. Bądźcie z nami i pozwólcie, aby Michał Anioł opowiedział Wam swoje fascynujące historie!

Kontakt dla mediów: Aleksandra Karwacka, a.karwacka@agencjafaceit.pl, tel. 452 931 562.

„Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo” jest wystawą wielojęzyczną, dlatego kierowana jest do osób z różnych kultur, środowisk i krajów. Projekt obejmuje również część edukacyjną, która przedstawia wyjątkowość skarbu Rzymu, a także proces twórczy największego z renesansowych artystów, czyli Michała Anioła. Projekt jest realizowany pod auspicjami Muzeów Watykańskich (© Governatorato dello S.C.V. Direzione dei Musei 2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE) i w ścisłej współpracy z Scripta Maneant (© Scripta Maneant 2023 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ