Czy twój kot może cię zabić? Tak! Woda również

Nie od dziś wiadomo, że muchomorem sromotnikowym można się zabójczo zatruć. A czy wiedzieliście, że śmierć może również spowodować woda czy zabawa z kotem? 5 rzeczy, po których nie spodziewałbyś się, że możesz umrzeć.

Zabojczy kot

ŚNIEG
Pamiętasz jak w dzieciństwie łapałeś językiem płatki śniegu? Każdy z nas to robił. Ale czy zdajemy sobie sprawę z tego, że ten niewinny biały puszek może być śmiertelnie niebezpieczny? Jest on podatny na wchłanianie spalin oraz innych związków chemicznych. Sam proces tworzenia się płatków jest możliwy dzięki drobinkom kurzu. W śniegu łatwo rozwijają się różne bakterie, które prowadzą do zatrucia organizmu. Może to wywołać uszkodzenie wątroby lub nerek, a te niedziałająco prawidłowo – zgon.

KOT
Naukowcy z USA odkryli, że niektóre zadrapania kota mogą doprowadzić człowieka do śmierci. Powodują je bakterie przenoszone, na futrzaki, przez pchły. Najbardziej podatne na zarażenie są bezpańskie koty. Choroba u ludzi objawia się bólem głowy, stanem podgorączkowym, zmniejszeniem apetytu oraz osłabieniem, które towarzyszą zmianom skóry. Powikłania mogą mieć skutek śmiertelny.  

WODA
Oprócz odwodnienia istnieje też coś takiego jak przewodnienie. Nadmiar wody w organizmie powoduje zachwianie równowagi między ilością wody i sodu, co może wywołać chorobę zwaną hiponatermią. Pierwsze objawy to nudności i bóle głowy. Gdy choroba się rozwija może powodować drgawki, utratę przytomności, a nawet zaburzenia świadomości. W ekstremalnych wypadkach śpiączkę i zatrzymanie akcji serca – czyli w rezultacie śmierć. Zabójcza ilość wody to 6 litrów.

MIGDAŁY
Wyróżnia się ich dwa rodzaje, gorzkie i słodkie. Te pierwsze zawierają w sobie cyjanowodór, którego 50 mg jest dawką śmiertelną. Na całe szczęście jeden migdał zawiera ok. 1 mg cyjanowodoru, więc nie tak łatwo jest się nimi zatruć.

KAWA
Oprócz wielu korzyści, jakie daje, może również zabić. Ludzie cierpiący na nadwrażliwość na kofeinę, mogą czuć niepokój i być rozdrażnieni. Śmiertelna porcja wynosi 80 filiżanek (zawierających 10 g kofeiny). Poza tym, picie kawy ma bardzo dużo zalet. Między innymi zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru, próchnicy oraz depresji. Bezpieczna ilość kofeiny to 5 filiżanek. Po większej ilości, wypitej w ciągu dnia, można dostać halucynacji.

Wniosek? Wszystko spożywane w nadmiernych ilościach może poważnie zaszkodzić. 

_________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.  


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ