Adam Bielecki miał wypadek na K2

Adam Bielecki miał wypadek na K2. W jakim jest stanie? Jest oświadczenie!

Adam Bielecki miał wypadek na K2. Kilkadziesiąt metrów pod obozem pierwszym spadł na niego duży kamień. Himalaista ma złamany nos i rozcięte czoło. W jakim stanie jest jeden z głównych uczestników akcji ratunkowej Tomasza Mackiewicz i Elisabeth Revol na Nanga Parbat?

Adam Bielecki miał wypadek na K2. W jakim jest stanie? Wydał oświadczenie!

Adama Bieleckiego spotkał przykry wypadek. Himalaistę uderzył duży, samoistnie spadający kamień. Mężczyzna podchodził wtedy do obozu C1 (wysokość 5800 m n.p.m.).

Wszystko skończyło się na złamanym nosie i sześciu szwach, które profesjonalnie założyli Piotr Tomala i Marek Chmielarski pod kierunkiem telefonicznych porad Roberta Szymczaka.

„Adam miał wypadek. Nic mu nie zagraża, jest w bazie. Wszystko jest OK. Spadł na niego kamień, uderzając w kask, czoło i nos. Adam doznał lekkich obrażeń czoła i nosa, wymagających szycia. Po zejściu do bazy koledzy, będąc w konsultacji z doktorem Szymczakiem, zszyli rany” – przekazał szef wyprawy, Krzysztof Wielicki, w rozmowie z tvn24.pl.

A jak się czuje Adam Bielecki? Mężczyzna wydał oświadczenie. Zapewnia, że za kilka dni wróci do formy.

„Eh było blisko. Kilkadziesiąt metrów pod obozem pierwszym dostałem w głowę dużym kamieniem. Skończyło się na złamanym nosie i sześciu szwach, które profesjonalnie założyli Piotrek Tomala i Marek Chmielarski pod kierunkiem telefonicznych porad Roberta Szymczaka. Za parę dni powinienem być w pełni formy” – napisał himalaista na Facebooku.

Eh było blisko. Kilkadziesiąt metrów pod obozem pierwszym dostałem w głowę dużym kamieniem. Skończyło się na złamanym…

Opublikowany przez Adam Bielecki na 7 lutego 2018

Co dalej z wyprawą?

Krzysztof Wielicki podkreślił, że wyprawa na K2 nadal będzie kontynuowana. Pochwalił również postawę kolegów Bieleckiego, którzy pospieszyli mu z pomocą. Teraz w górach jest tylko Janusz Gołąb. Dzisiaj wyszedł następny zespół, który powinien dołączyć do niego, pod warunkiem, że pogoda będzie zgodna z prognozą.

Wyprawa na K2

“Mamy nadzieję, że Adam szybko wróci do zdrowia. Dla nas to trudna sytuacja. Wypadek nie jest powodem przerwania akcji. Adam będzie musiał kilka dni spędzić w bazie. Dobrze spisali się koledzy, którzy chwycili za igły nici. Obecnie w górach jest teraz tylko Janusz Gołąb. A jeśli chodzi o Adama, obrażenia są głębokie, ale na szczęście to tylko rany, które trzeba było zaszyć. Bielecki nie stracił przytomności, dobrze zniósł zejście do bazy” – powiedział Krzysztof Wielicki.

Adamowi Bieleckiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

—————————————————————————————————————

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Adam Bielecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1340 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Czy Rafał Maserak niedługo zostanie ojcem?
Rafał Maserak niedługo zostanie ojcem? Tancerz wydał oświadczenie!

Rafał Maserak dementuje plotki na swój temat oraz partnerki. W mediach pojawiły się spekulacje, że...