Co Krzysztof Gojdź radzi Ani Lewandowskiej? Czy na to może pozwolić sobie każda mama

Co Krzysztof Gojdź radzi Ani Lewandowskiej? Czy na to może pozwolić sobie każda mama? Burza w sieci

4 maja Anna Lewandowska urodziła córeczkę Klarę. Radosna nowina obiegła wszystkie media. Internauci gratulują świeżo upieczonym rodzicom. Wśród nich jest doktor Krzysztof Gojdź. Jakie daje rady trenerce oraz innym młodym mamom? Czy każda kobieta może „spełnić” zalecenia słynnego lekarza? Burza w sieci trwa!

Stało się! Ania Lewandowska 4 maja urodziła pierwsze dziecko! Radosną nowiną pochwalił się dumny tata. Piłkarz pochwalił się uroczym zdjęciem z córeczką, która otrzymała imię Klara. Ta wiadomość zelektryzowała polskie media! Internauci pospieszyli z gratulacjami. Wśród nich znalazły się również znane osoby m.in. Otylia Jędrzejczak, Katarzyna Zielińska, Marina Łuczenko-Szczęsna, Maja Sablewska, Joanna Korniewska, Karolina Ferenstein-Kraśko oraz Marcin Gortat.

Co Krzysztof Gojdź radzi Ani Lewandowskiej? Czy na to może pozwolić sobie każda mama?

Doktor Krzysztof Gojdź z tej okazji opublikował na fanpage długi wpis dedykowany młodym mamom. Radzi im, aby pamiętały nie tylko o dziecku, ale również o sobie. Często po ciąży pojawiają się rozstępy, a skóra traci na jędrności. Co należy robić w takim przypadku?

„Wszystkie media obiegła dziś informacja, że Ania Lewandowska urodziła. Gratulacje! Dziecko to dla każdej matki szczególnie ważna chwila. Wtedy myśli się tylko i wyłącznie o nim, a zapomina o sobie. Młode matki po porodzie często zaniedbują się i nie wracają do wyglądu sprzed ciąży. Wiem, łatwo powiedzieć: zadbaj o siebie, kiedy dziecko nie daje spać, trzeba karmić piersią i nie ma się na nic siły.  Po ciąży często pojawiają się rozstępy i obwisła skóra brzucha, a piersi nie wracają do pierwotnej jędrności. Dlatego bardzo ważne jest aby Ania i wy młode matki już od pierwszych tygodni po porodzie zaczęły ćwiczyć, masować ciało, dbać o dietę. Z rozstępami jak najszybciej trzeba udać się do lekarza aby poddać się zabiegom laseroterapii i osocza bogatopłytkowego – można je zredukować kiedy są jeszcze czerwone. Gorzej kiedy po kilku – kilkunastu miesiącach stają się już białe.  Dlatego apeluję do wszystkich młodych matek – wykrzesajcie z siebie trochę siły i dbajcie również o siebie po urodzeniu maleństwa” – napisał lekarz na Facebooku.

Nie każda mama to Ania Lewandowska

Wiele internautek zwróciło uwagę, że „przeciętna” Polka nie ma niestety nadmiaru pieniędzy, które może przeznaczyć na drogie zabiegi laserowe czy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, zwłaszcza że narodziny dziecka wiążą się z wieloma dodatkowymi wydatkami.

– Nie każda młoda matkę stać na takie ” przyjemności” i zabiegi. Ledwo starcza na pampersy i przetrwanie z miesiąca na miesiąc cena luksusu życia w Polsce… Nie każda mama nazywa się Lewandowska,

– Ok, zgadzam się z wszystkim w 100 % ale co z tymi matkami które niestety nie mają pieniędzy na zabiegi laserowe czy trenerów ,niestety chcąc nie chcac muszą się zakceptowac z wiszącą skórą czy też roztępami które wyglądają jak po starciu z jakimś dzikim zwierzem…niestety te kobiety muszą walczyć same ze sobą przez całe życie i akceptować się latami , płakać w poduszkę bo myślą ze nigdy już nie będą tak atrakcyjne jak mogły by być nawet sama dla siebie czy też dla swoich mężów.

– Krzysiu błagam Cię ile Polek stać na laser i osocza? – pytają internautki.

Później może być za późno

Lekarz tłumaczy, że przede wszystkim chodziło mu o to, aby kobieta znalazła odrobinę czasu dla siebie, co jest często nie lada wyzwaniem.

„Wiele emocji wywołał mój wczorajszy wpis dotyczący młodych matek po porodzie. Chciałem w nim uświadomić, że ważne jest aby kobieta zadbała nie tylko o swoje maleństwo, ale również o siebie. Bo jeśli nie poświęci czasu sobie, później może być za późno aby jej ciało wróciło do wyglądu sprzed ciąży. A wtedy kobiety często popadają w kompleksy, nie akceptują zmian. Takich pacjentek w swoim gabinecie mam setki.

Wiem, łatwo jest mi pisać nie znając zmęczenia po całonocnym wstawaniu do dziecka, karmieniu, przewijaniu. Jednak namawiam Was mamusie aby znaleźć trochę czasu na siebie…” – napisał później lekarz.

 

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/ Dr Krzysztof Gojdź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ