Orange Polska zapowiada walkę z patostreamingiem

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich postanowiło walczyć z patostreamingiem i zorganizowało „okrągły stół” w tej sprawie.

28 listopada doszło do drugiego spotkania, podczas którego wypracowano i podpisano deklarację, która zakłada „podjęcie działań, które mogłyby prowadzić do ograniczenia samego zjawiska patostreamingu”.

Wśród sygnatariuszy deklaracji znalazła się między innymi firma Orange Polska.

Jej Biuro Prasowe potwierdziło na swojej stronie internetowej, że podejmie zdecydowane działania związane z walką z patostreamingiem.

https://www.instagram.com/p/BqnHkBUDTm9/

Firmę zapytano w komentarzach o to, czy ma zamiar podjąć jakieś działania wobec jednego z najpopularniejszych patostreamerów w Polsce – Daniela Magicala, który korzysta z usług Orange i odłączyć mu internet:

„Popieram: Największy patostreamer w Polsce czyli Daniel Zwierzyński z Torunia znany jako Daniel Magical streamuje najgorszą patologię w polskim internecie używając do tego światłowodu od Orange zainstalowanego w domu swojej matki przy ulicy Urzędniczej 2/9 w Toruniu. Czy firma Orange coś z tym zrobi w ramach walki z patotreściami?”

Rzecznik Orange, Wojciech Jabłoński, zapewnia, że dział prawny i dział bezpieczeństwa firmy przyjrzą się tej sprawie:

„Dziękuję za informację. Przekażę ją do naszych prawników i osób zajmujących się bezpieczeństwem, aby sprawdzili, co możemy/powinniśmy, jako OPL w takiej sytuacji zrobić”.

fot. kadr z  YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ