Ciekawostki z „Jak poznałem waszą matkę”

Niestety, serial „How I Met Your Mother” dłuższy czas temu dobiegł końca. Co wierniejsi fani zdążyli obejrzeć całość więcej niż raz, a są nawet tacy, którzy pamiętają wszystkie dziewczyny Barneya i każde „you son of a bitch!” Lilly. Ale ale, to nie wszystko! W końcu na planie serialu zdarzyło się całe mnóstwo ciekawych rzeczy, a i fabuła jest bogata w nieuchwytne do tej pory smaczki. Pora wypuścić je na światło dzienne!

four.co.nz

1.Część stron internetowych, o których wspominają bohaterowie serialu, istniało, bądź istnieje naprawdę. Do tej pory na stronie stinsonbreastreduction.com można znaleźć ogłoszenie Barneya o usłudze zmniejszania piersi. Na tej samej zasadzie działała strona lilyandmarshallselltheirstuff.com, na której można było charytatywnie kupić rzeczy z planu serialu. Dalej można też wejść na stronę theslapbetcountdown.i notafathersday.com.

2.Wszystkie sceny, w których występują dzieci Teda, zostały nagrane w pierwszym sezonie. Powód jest oczywisty – gdyby nagrywano je na bieżąco, dzieci byłyby coraz starsze.

3.Po zakończeniu zdjęć do HIMYM Josh Radnor (Ted) zatrzymał niebieski róg, Neil Patrick Harris stał się prawdziwym posiadaczem Playbooka, a trzy żółte parasolki użyte w serialu dostali reżyserka Pamela Fryman oraz twórcy serialu – Carter Bays i Craig Thomas.

4.Piosenka „Let’s Go to the Mall” z nastoletnich czasów Robin (Robin Sparkles) jest dostępna w grze tanecznej „Just Dance 3”.

5.W internetowym głosowaniu fanów Victoria (Ashley Williams) została wybrana na najlepszą dziewczynę Teda. Pozycję najgorszej objęła Zoey (Jennifer Morrison).

6.Najbardziej popularnymi gwiazdami, które zostały zaproszone do serialu są Britney Spears i Katy Perry. Jednak to projektant mody, Tim Gunn, który grał krawca Barneya zrobił największą furorę wśród ekipy tworzącej „Jak poznałem waszą matkę” – większość z nich prosiła go o autografy.

7.Aktor, który gra w serialu ojca Marshala (Bill Fagerbakke), podkłada głos rozgwieździe Patrickowi w kreskówce „SpongeBob Kanciastoporty”.

8.Piosenka „Nothing Suits Me Like a Suit” znalazła się w Australii na 3 miejscu listy przebojów iTunes’a.

9.W odcinku, w którym Ted i Robin zrywają ze sobą, mają miejsce oświadczyny innej pary (scena z pomyłką dotyczącą pierściona w kieliszku szmpana). Faktem jest, że ta para naprawdę zaręczyła się w tym właśnie momencie.

10.W trakcie wszystkich sezonów „How I Met Your Mother” Barney tylko 12 razy pojawia się ubrany w coś innego niż garnitur.

11.W serialu Ted, Marshal i Lilly są w tym samym wieku. W rzeczywistości aktorzy grający postacie Lilly i Teda są 6 lat starsi od aktora grającego Marshala.

12.Barney Stinson naprawdę jest wynalazcą terminu „Bro Code” – przed 2008 rokiem ta fraza nie była wyszukiwana w googlach.

13.Ted umawiał się z aż 29 dziewczynami, które nie okazały się tytułową matką.

14.Neil Patrick Harris naprawdę jest utalentowanym magikiem – jest prezesem „The Magic Castle Club” w Los Angeles.

15.Josh Radnor (Ted) i twórca „Jak poznałem waszą matkę” Carter Bays pochodzą z Shaker Heights w Cleveland, czyli z miejscowości, w której dorastał Ted.

16.Cobie i Alyson (Robin i Lilly) były w ciąży w trakcie kręcenia serialu. Starano się to ukryć za luźnymi bluzami i wielkimi torebkami. Za pomocą żartu Barneya, po którym Lilly się na niego obraziła i nie pojawiała się przez kilka odcinków, dano aktorce czas na poród i opiekę nad dzieckiem.

17.Mężem Alyson jest Alexis Denisof, który w serialu grał współpracownika Robin, Sandy’ego Riversa.

18.Carter Bays i Craig Thomas są członkami zespołu The Solids, który to zespół nagrał piosenkę do czołówki serialu.

19.Cobie Smudlers (Robin) naprawdę jest Kanadyjką i pochodzi z Vancouver.

20.Mąż Neila Patricka Harrisa grał serialowego Scootera, byłego chłopaka Lilly.

21.W przeciwieństwie do tradycyjnych amerykańskich sitcomów, „How I Met Your Mother” nie było nagrywane z udziełem publiczności.

22. Tytułowa matka, czyli Cristin Milioti, przeszła przez internetowy casting nie wiedząc, do jakiej roli startuje. Gdy przeszła pierwszą turę, poleciała do Los Angeles na drugi etap castingu, podczas którego dalej nie ujawniono jej roli, a fragment scenariusza, który dostała, nie pochodził z serialu.

Małgorzata Szpak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ