Filip Chajzer znów wywołał burzę na Facebooku

Najpierw dziennikarz pochwalił dwóch mężczyzn za obywatelską postawę, a później powiadomił internautów, że bohaterami jego postu jest para gejów. Na profilu Chajzera rozgorzała dyskusja, a prezenter później sam usunął tę informację i przyznał się do błędu.

filip chajzer post profFilip Chajzer opublikował na Facebooku zdjęcie mężczyzn, pomagającej starszej kobiecie nieść zakupy. Na post zareagowało kilkadziesiąt tysięcy osób.

– Powiedzcie, że jestem baba, ale serio mnie to wzruszyło. Centrum Warszawy, dwóch młodych chłopaków, około lat 20stu, pomaga właśnie wrócić starszej (nawet bardzo) pani z zakupów. Do tego z wielkim zainteresowaniem wysłuchują historii jej życia. Czym jest dla mnie patriotyzm? Właśnie tym. Nie hasłem rzuconym w tłumie. Nie bluzą z orłem. Nie odpaleniem racy, a konkretnym działaniem. Pomocą słabszemu rodakowi. Brawo dla nich – podpisał zdjęcie Chajzer.

– Ale jaki ten patriotyzm w dzisiejszych czasach jest trudny. Być dobrym człowiekiem, wykonywać swoją pracę najlepiej jak się da. Tyle i aż tyle, ale jakie to wyzwanie.

– Zgadzam się! Też wzruszają mnie takie rzeczy! Być patriotycznym to być dobrym i pomocnym dla rodaków! Nienawiść, obelgi i bijatyki w zasłoniętych twarzach to totalne zaprzeczenie patriotyzmu! – komentowali fani.

Jakiś czas po tym dziennikarz zamieścił kolejny post, w którym powiadomił, że bohaterzy zdjęcia się z nim skontaktowali informując, że są parą gejów pracujących w TVN, a staruszka, której pomagają walczyła w AK. Podkreślanie tych faktów internautom się jednak nie spodobało.

– Jestem tolerancyjny i daleki od piętnowania tzw. odmienności. Nie rozumiem tylko jednego. Napisał Pan, że Oni są homoseksualistami. Dlaczego nikt nie zaznacza w newsach, że np. heteroseksualny strażak uratował kogoś itd? – zapytał jeden z internautów.

– Dlatego, że w Polsce wielu ludzi kreuje osoby homoseksualne, zwłaszcza mężczyzn, na osoby niemoralne, zboczone itp. I warto, moim zdaniem, pokazywać niektórym niedowiarkom, że wcale tak nie jest – odpowiedział ktoś inny.

Ostatecznie Chajzer przyznał internautom racje i skasował post.  

______________                                                  

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ