Dziewczyna z zespołem kociego oka została modelką

Dziewczyna z zespołem kociego oka została modelką! Zobacz hipnotyzujące zdjęcia!

Caitin Stickels już w dzieciństwie chciała być modelką. Jednak jeszcze do niedawna wydawało się to niemożliwe, gdyż 29-latka ma rzadką chorobę genetyczną zwaną zespołem kociego oka, która objawia się m.in. deformacją twarzy oraz ciała. Okazuje się, że nietypowy wygląd nie przeszkadza dziewczynie, aby robić karierę w modelingu. Właśnie została muzą znanego fotografa Nicka Knighta, który zaprosił ją na profesjonalną sesję zdjęciową. Zobaczcie efekty ich wspólnej pracy!

Zespół kociego oka

Caitin Stickels już w dzieciństwie marzyła o pracy w modelingu. Jednak wydawało się, że dziewczyna nigdy nie spełni swojego marzenia, gdyż ma rzadką chorobę genetyczną zwaną zespołem kociego oka, która objawia się deformacjami twarzy, ciała oraz zaburzeniami w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych. Wady wrodzone spowodowane są nieprawidłowościami w budowie chromosomu 22. Dziewczyna jest też bardzo drobna – przy wzroście 154 cm waży jedynie 40 kilogramów.

https://www.instagram.com/p/BRgnZKBA-TJ/?taken-by=caitinkitten

Dziewczyna z zespołem kociego oka została modelką! Jej  wygląd to atut

Jednak Caitin nie zapomniała o swoich marzeniach. Uznała, że odmienny wygląd potraktuje jako swój atut, dlatego od kilku lat ma konto na Instagramie, na którym publikuje swoje zdjęcia. Niejednokrotnie są to odważne, nagie fotografie. Caitin Stickels zwróciła uwagę słynnego brytyjskiego fotografa – Nicka Knighta, który pracował m.in. z Kate Moss, Lady Gagą, Kanye Westem, a nawet Królową Elżbietą. Mężczyzna zaprosił 29-latkę na profesjonalną sesję, która ukazała się na łamach „V Magazine”. Dziewczyna była zachwycona pomysłem i natychmiast się zgodziła.

https://www.instagram.com/p/BRd40W-gUy2/?taken-by=caitinkitten

Stickles bardzo dobrze czuła się podczas sesji. W wywiadzie mówiła, że współpraca z fotografem była czymś najlepszym, co jej się w życiu przytrafiło.

„Zawsze podziwiałam modę z daleka i jednocześnie starałam się odtworzyć własne wrażenia przez ubiór, fotografię i sztukę. Ta współpraca była najpiękniejszym zawirowaniem w moim życiu” – mówiła modelka w rozmowie z „V Magazine”.

Czy marzenie Caitin Stickels o wielkiej karierze w modelingu wreszcie się spełni? Mamy taką nadzieję!

https://www.instagram.com/p/BRhNJOYAoMF/?taken-by=caitinkitten

Świat mody idzie w dobrą stronę?

Przez wiele lat modelingiem „rządziły” bardzo szczupłe kobiety. Im bardziej kościste i „płaskie” to tym lepiej. Teraz ta tendencja się zmienia. Pojawiły się już modelki plus size, które eksponują kobiece kształty. Coraz częściej na okładkach magazynów widzimy panie, których wygląd odbiega od współczesnych kanonów piękna.  Nastaje pora na różnorodność?  

https://www.instagram.com/p/BRTsz_8g7D1/?taken-by=caitinkitten

—————————————————————————————————

Źródło zdjęć: www.instagram.com/caitinkitten/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ