Bestsellery Empiku 2016 rozdane! Kto otrzymał nagrody?

Bestsellery Empiku 2016 rozdane! We wtorek rozdano jedne z najbardziej prestiżowych nagród, a na czerwonym dywanie pojawiła się cała plejada gwiazd. Podczas uroczystości widzowie nie tylko dowiadują się, kto został nagrodzony. Mają również okazję posłuchać wyjątkowych koncertów i spotkać fantastyczne postacie. Kto otrzymał statuetkę w poszczególnych kategoriach? Sprawdźcie!

Bestsellery Empiku to coroczne nagrody przyznawane przez Polaków. Każdy kupiony produkt to jeden oddany głos. Statuetki zostały przyznane w jedenastu kategoriach dla najlepiej sprzedających się tytułów 2016 roku: pięciu literackich, dwóch muzycznych, trzech filmowych i dla gry multimedialnej.

Bestsellery Empiku 2016 – lista laureatów

W kategorii „Literatura polska” nagrodę otrzymała niezastąpiona Katarzyna Grochola, która napisała nową książkę „Przeznaczeni”. Dzieło okazało się hitem, a pisarka na scenie dała fantastyczne przemówienie pełne żartów z własnej osoby.

Z kolei w „”Literaturze zagranicznej” została doceniona książka „Małe życie”– Hanya Yanagihara. Wśród nagrodzony nie mogło zabraknąć nieżyjącego już ks. Jana Kaczkowskiego, który napisał dzieło „Grunt pod nogami” i został nagrodzony w kategorii „Literatura faktu”.

Na gali pojawiła się też Nela Mała Reporterka, która po raz kolejny została nagrodzona za swoją książkę „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany” w kategorii „Literatura dla dzieci”. „Harry Potter i przeklęte dziecko” to z kolei zwycięzca w kategorii „Literatura dla młodzieży”.

W kategorii „Muzyka polska” została wyróżniona płyta O.S.T.R „Życie po śmierci”. To naprawdę godne przesłuchania dzieło. Raper poprzez swoje utwory opowiada traumatyczną historię, która go spotkała. W kategorii „Muzyka zagraniczna” prym wiodła nowa płyta Metalliki „Hardwired… To Self-Destruct”.

Najlepszą grą wydaną w 2016 roku okazała się „FIFA 2017”. To od wielu lat jedna z najpopularniejszych gier.

W kategorii „Film polski” liderem był „Pitbull. Nowe porządki” w reżyserii Patryka Vegi, a jeśli chodzi o film zagraniczny to prym wiodły „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”. „Film dla dzieci” to kategoria, w której zwycięzcą okazała się produkcja „Zwierzogród”.

Za wydarzenie roku uznano hitową produkcję „Belfer”. To serial, który wzbudził mnóstwo emocji, a cała Polska zastanawiała się, kto zabił Asię Walewską. Jak zostało uargumentowane zwycięstwo „Belfra”?

„Wspólne dzieło pary scenarzystów (świetny debiut na tym polu Moniki Powalisz i Jakuba Żulczyka), reżysera Łukasza Palkowskiego i kapitalnie dobranych aktorów dowodzi, że polscy twórcy potrafią stworzyć produkcję telewizyjną na światowym poziomie bez oglądania się na zachodnie wzorce i formaty”.

Zgadzacie się z wynikami?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ