B.R.O. postanowił zakończyć rapową karierę?

„Idę za głosem swojego serca.” Raper zaczyna nowy etap w życiu.

B.R.O. –  Jakub Birecki, to polski raper i producent muzyczny. A także były piłkarz Startu Otwock i juniorskich drużyn Polonii Warszawa. Oraz absolwent Akademii Leona Koźmińskiego.

W przeszłości, poza rapem, jarał się także piłką, dlatego właśnie chciał zostać zawodowym piłkarzem. W większej karierze w tym kierunku, przeszkodził mu jednak niewielki wzrost. W 2011 roku, wiosną Kuba trafił do Startu Otwock, jednak klub, który borykał się na tamten czas z finansowymi problemami, nie był w stanie zapłacić. W związku z czym do pierwszej drużyny trafił przed sezonem 2011/2012. Jednak już po jednej rundzie zakończył karierę, skupiając się jednocześnie na muzyce, jak i nauce. 

Kariera muzyczna:

Muzycznie raper zadebiutował w 2009 roku. Wszystko zaczęło się od nielegalu: „Univers Story (prod. Puls)”. A już początek roku 2012 to dla rapera kontrakt wydawniczy z wytwórnią Wielkie Joł, która należy do rapera Tedego. Efekty było szybko widać. Było to mixtape pod tytułem: „Zabójcza B.R.Oń”, który raper zrealizował we współpracy z DJ-em Tuniziano. Jednak już pod koniec roku Jakub rozstał się z wytwórnią Wielkie Joł, dołączając do wytwórni Urban Rec. Ta dla B.R.O zaproponowała lepszą ofertę współpracy. Jeszcze w tym samym roku (2012) opublikowane  zostały dwa teledyski, które zwiastowały solowy album B.R.O: „Czego chcesz?” i „Love”. Już 11 stycznia 2013 roku w sprzedaży ukazał się pierwszy, dostępny w sprzedaży album rapera, o tytule High School. Płyta została wydana przez Urban Rec. Dotarła ona do 3. miejsca polskiej listy przebojów – OLiS. Co do tej płyty jednak recenzenci nie byli jednogłośni. To jednak nie przeszkodziło w powstawaniu kolejnych teledysków do utworów, które pochodziły z płyty: „Gorzka czekolada”, „Para Papa”, „Mój narkotyk”, „Wspólne niebo” oraz „Droga do celu”. 11 listopada, także 2013 roku, wydany został minialbum rapera, pod tytułem: MemoryLine. Minialbum promowany był teledyskami do utworów „Ściany mają uszy” i „Let’s Ride 2”. Natomiast 3 listopada 2014 roku wytwórnia UrbanRec wypuściła singiel o tytule: „Pamiętam”. Który otwierał drugi legalny album „Next Level 2″ na którym znajduje się 16 utworów.

Nowości od artysty:

Ostatnio w sieci oglądaliśmy nowy singiel B.R.O pod tytułem: „Nie będziemy przyjaciółmi”. Którym artysta naprawdę zaskoczył fanów. Dlaczego? Zaprezentował zupełnie popowy, i co więcej – w całości śpiewany, nieco blues’owy kawałek. Z zapowiedzi, które poprzedzały singiel wynikało, że teraz właśnie w tą stroną będzie podążał B.R.O.

 „To ambitny utwór. Raczej dla dorosłych/dojrzałych osób. To jest męska muzyka. MUZYKA w pełnym tego słowa znaczeniu. Dojrzewam i nie zamierzam tego ukrywać ani próbować się tego wyzbyć w mojej twórczości. Dla mnie to bez wątpienia nowy etap, a dla Was to tez będzie nowy Kuba. Co z tym zrobicie? Nie wiem. Wiem natomiast, że idę za głosem swojego serca i artystycznej wizji na samego siebie i żyję w zgodzie ze sobą – pisał na Facebooku Kuba.

Łał.

Foto. screen z YouTube.

Zobacz także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ