Ariana Grande pobiła dwa rekordy YouTube’a

Od premiery klipu do piosenki „Thank U, Next” minęło dopiero pieć dni, a w serwisie YouTube zdążył on już zanotować ponad 115 milionów wyświetleń. Co więcej, w momencie premiery nowy klip Ariany Grande zdążył pobić wszelkie rekordy. Za pośrednictwem Twittera poinformował o tym zespół YouTube, który stwierdził, ze Ariana „rozsadziła Internet”.

W ciągu pierwszej doby wideo wyświetlono 55,4 mln razy, co jest absolutnym rekordem muzycznego wideo w historii platformy. Grande pokonała dotychczasowych rekordzistów – grupę BTS i ich singiel “Idol” z sierpnia 2018 o 9,1 mln wyświetleń.

Google informuje, że “thank you, next” pobiło także inny rekord platformy, stając się klipem, który w najkrótszym czasie przekroczył barierę 100 mln wyświetleń. Ariana potrzebowała na przekroczenie tej bariery zaledwie czterech dni. W szczytowym momencie teledysk oglądało jednocześnie 829 tysięcy osób.

„Thank U, Next” to pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Ariany Grande. Data premiery piątego albumu pozostaje nieznana.

Piosenka jest poświęcona byłym chłopakom piosenkarki. W utworze dziękuje swoim dawnym partnerom za wszystko, czego ją nauczyli: miłości, cierpliwości, bólu. Artystka jest wdzięczna za te doświadczenia, bo dzięki nim staje się lepszą osobą. Opowiada o związkach m.in. z raperem Big Seanem, tancerzem Rickym Alvarezem, zmarłym niedawno raperem Mac Millerem i eks-narzeczonym Petem Davidsonem, z którym gwiazda niedawno się rozstała.

TOP10 teledysków z największą liczbą wyświetleń w ciągu 24h od premiery:

1. Ariana Grande – 55 mln
2. BTS – Idol – 45,9 mln
3. Taylors Swift – Look What You Made Me Do – 43,2 mln
4. Eminem – Killshot – 38,1 mln
5. Black Pink – Ddu-Du Ddu-Du – 36,2 mln
6. Psy – Gentleman – 36 mln
7. BTS – Fake Love – 35,9 mln
8. Twice – Yes or Yes – 31,4 mln
9. Nicky Jam – X (EQUIS) ft. J Balvin – 29,7 mln
10. Adele – Hello – 27,7 mln

fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ