Anna Lewandowska o żywność funkcjonalnej. Co to jest?

Anna Lewandowska jest nie tylko specjalistką w dziedzinie sportu, ale również zdrowego odżywiania. Trenerka napisała dużo książek, w których zachęca do dobrej codziennej diety. Tym razem poruszyła temat żywności funkcjonalnej” – co to takiego?

Anna Lewandowska o żywność funkcjonalnej. Wiecie to jest?

Anna Lewandowska kładzie duży nacisk na zdrowe odżywianie. Tłumaczy, że odpowiedni jadłospis ma wpływ na cały organizm – jego kondycję fizyczną, ale również psychiczną czy nawet duchową. Nie są jej obce wszelkie nowinki dotyczące utrzymania dobrostanu za sprawą prawidłowego jedzenie. Tym razem poruszyła temat żywności funkcjonalnej… czyli czego?

„Żywność funkcjonalna posiada korzystny wpływ na stan naszego zdrowia. Jednak jej właściwości nie wynikają jedynie z obecności niezbędnych składników odżywczych” – czytamy na blogu Anny Lewandowskiej.

View this post on Instagram

At the @diet_training_by_ann you have 4 types of diets, to help you to: ?lose weight, ?gain weight ? maintain your current weight ?increase muscle mass ___________________________ ⭐ Zdrowa dieta i treningi ? @DIET_TRAINING_BY_ANN Każdy z nas boryka się z brakiem czasu. Pracujemy, uczymy się, realizujemy pasje. I dochodzimy do wniosku, że na zdrowe życie czasu nam już nie zostaje.. to ja mam propozycję..???‍♀️ Szybkie przygotowanie POSIŁKÓW , profesjonalne TRENINGI bez wychodzenia z domu. To na początek. Efekty? Szybciej niż myślisz.. A to dlatego, że dieta, którą otrzymujesz w appce jest dopasowana do Ciebie, zapotrzebowanie kcal jest obliczane dla każdego z Was indywidualnie. Nie mam wątpliwości? to NAJBEZPIECZNIEJSZA dieta online. Stworzyłam 4 rodzaje diet. Możesz z nimi: ?zrzucić zbędne kilogramy ?przytyć ?utrzymać masę ciała ?zwiększyć masę mięśniową Wszystko dlatego, że przed dopasowaniem diety każdy indywidualnie ustala swój upragniony cel.? __________ Daj znać, jak ściągniesz appkę, bo mam coś jeszcze do dodania ?? _________ #annalewandowska #dietandtrainingbyann #exercise #trainingbyann #trenujęzlewą #trenujezlewa #dietbyann #tabata #healthymom #bestbody #healthyeating #weightloss

A post shared by Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) on

Funkcjonalny jadłospis

Co sprawia, że dany produkt spożywczy możemy zaliczyć do żywności funkcjonalnej?

 • Żywność funkcjonalna powinna być żywnością konwencjonalną
  Oznacza to, że żywnością funkcjonalną powinny być te produkty spożywcze, które większość z nas spożywa na co dzień i które są częścią zwykłej diety. Co więcej, korzystne właściwości żywności funkcjonalnej powinny być obserwowane już przy ich standardowym spożyciu. Żywnością funkcjonalną nie mogą być tabletki, drażetki czy kapsułki.
 • Żywność funkcjonalna powinna zawierać „składniki aktywne”
  Aby dany produkt spożywczy mógł zostać zaliczony do kategorii żywności funkcjonalnej obok składników pokarmowych powinien zawierać także składniki o działaniu bioaktywnym. 
 • Żywność funkcjonalna musi posiadać udowodnione naukowo korzystne działanie
  Do kategorii żywności funkcjonalnej zaliczane są takie rodzaje produktów spożywczych, które posiadają udowodnione korzystne działanie na stan zdrowia organizmu (np. zmniejszenie poziomu cholesterolu, pomoc w walce z zaparciami).
 • Żywność funkcjonalna powinna korzystnie wpływać na stan zdrowia
  Żywność może być uznana za funkcjonalną, jeśli udowodniono jej korzystny wpływ na poprawę stanu zdrowia i redukcji ryzyka rozwoju danych jednostek chorobowych.

Znacie takie produkty?

Należą do nich m.in. napoje, soki owocowe, soki warzywne, margarynę i płatki śniadaniowe wzbogacone o antyoksydanty, produkty zawierające kwasy omega-3 np. margaryny do smarowania pieczywa czy oleje roślinne, żywność wzbogacona w sterole roślinne np. margaryny, jogurty oraz produkty zawierające błonnik pokarmowy np. jabłka i probiotyki np. nabiał. Więcej informacji znajdziecie na blogu Anny Lewandowskiej www.hpba.pl. 

View this post on Instagram

Is there anyone here who doesn't like pancakes? will I find here such "daredevils"? ? Oat and Corn Flour Pancakes. Recipe available on my blog www.healthycenterbyann.com ____________________________ Czy jest tu ktoś kto nie lubi naleśników? Znajdę tu takich „śmiałków”? ? Smaki z dzieciństwa! Naleśniki kojarzą mi się z beztroską i dzieciństwem, kiedy to moja mama przygotowywała je dla nas. Nic dziwnego, że Klara również tak chętnie się nimi zajada. ❤️ Przepis na blogu www.hpba.pl Czy Wy też macie takie wybrane i zapamiętane smaki z dzieciństwa? Więcej przepisów w najnowszej książce "Baby by Ann" ? #nalesniki #annalewandowska #healthyteam #lunch #drugiesniadanie #glutenfree #healthyplanbyann #babybyAnn

A post shared by Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) on

—————————————————————————————————-

Źródło zdjęć: kadr z youtube.com

Dodaj komentarz

2450 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Światowe gwiazdy muzyki dołączają do społeczności TikToka

Muzyka to kluczowy element TikToka, który nie tylko pobudza kreatywność, lecz także wyznacza nowe trendy....