owsiak nagroda nobla

Akcja nauki pierwszej pomocy WOŚP bez patronatu MEN. “Niesystemowa”

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku przeprowadza akcję nauki pierwszej pomocy w polskich szkołach. Ministerstwo edukacji jednak nie docenia tego gestu i odmówiło patronatu. 

WOŚP wydało już na szkolenia ponad 30 mln złotych, dzięki temu wie jak pomagać 2 654 847 dzieci w ponad 12 tysiącach szkół, co stanowi ponad 90% polskich szkół podstawowych. To wyjątkowa w skali całego świata akcja. Niestety, polski rząd traktuje ją po macoszemu. W swym poście na Facebooku Jurek Owsiak ostro zaatakował minister Annę Zalewską. Najpierw nawiązał do viralnego filmu z ciężkim plecakiem, który nagrał komik Mariusz Kałamaga, by później przejść do gorzkiego podsumowania swojej korespondencji z ministerstwem. 

❞ Szanowny Panie, odpowiadając na wniosek, uprzejmie informuję, że Rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób nie uzyskał honorowego patronatu Ministra Edukacji Narodowej. Doceniamy akcję, której celem jest popularyzowanie wiedzy o czynnościach ratujących życie oraz praktyczna nauka tych czynności, jednak proponowane przedsięwzięcie nie jest działaniem systemowym w polskich szkołach.❞ – odpisało ministerstwo. Przypomnijmy, że minister Zalewska obejmuje patronatem m.in. “Dzieciaki-mleczaki” prowadzoną przez producentów mleka czy  “Papież Słowianin – Oogólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Na liście znajduje się też… międzyszkolny konkurs fryzjerski. Na pierwszą pomoc jednak miejsca brak. 

Kałamaga! Masz sto procent racji! Pamiętacie propozycję terapii dla pani Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej…

Opublikowany przez Jurek Owsiak Piątek, 12 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3908 More posts in Newsy category
Recommended for you
Jak Norbi czuje się w "Jaka to melodia"? Anna Popek uchyla rąbka tajemnicy!
Norbi jest dumny z wyników oglądalności „Jaka to melodia?”. Program czeka lifting

Wokalista nie ukrywa, że doskonale czuje się w roli prowadzącego teleturniej „Jaka to melodia?”. Przyznaje, że został...