owsiak nagroda nobla

Akcja nauki pierwszej pomocy WOŚP bez patronatu MEN. „Niesystemowa”

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku przeprowadza akcję nauki pierwszej pomocy w polskich szkołach. Ministerstwo edukacji jednak nie docenia tego gestu i odmówiło patronatu. 

WOŚP wydało już na szkolenia ponad 30 mln złotych, dzięki temu wie jak pomagać 2 654 847 dzieci w ponad 12 tysiącach szkół, co stanowi ponad 90% polskich szkół podstawowych. To wyjątkowa w skali całego świata akcja. Niestety, polski rząd traktuje ją po macoszemu. W swym poście na Facebooku Jurek Owsiak ostro zaatakował minister Annę Zalewską. Najpierw nawiązał do viralnego filmu z ciężkim plecakiem, który nagrał komik Mariusz Kałamaga, by później przejść do gorzkiego podsumowania swojej korespondencji z ministerstwem. 

❞ Szanowny Panie, odpowiadając na wniosek, uprzejmie informuję, że Rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób nie uzyskał honorowego patronatu Ministra Edukacji Narodowej. Doceniamy akcję, której celem jest popularyzowanie wiedzy o czynnościach ratujących życie oraz praktyczna nauka tych czynności, jednak proponowane przedsięwzięcie nie jest działaniem systemowym w polskich szkołach.❞ – odpisało ministerstwo. Przypomnijmy, że minister Zalewska obejmuje patronatem m.in. „Dzieciaki-mleczaki” prowadzoną przez producentów mleka czy  „Papież Słowianin – Oogólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Na liście znajduje się też… międzyszkolny konkurs fryzjerski. Na pierwszą pomoc jednak miejsca brak. 

https://www.facebook.com/jerzyowsiak/posts/1899561053456211?__tn__=K-R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ