Żywność afrodyzyjna
Wpływ diety na utrzymanie aktywności płciowej znany jest od dawna. Wzrastające zainteresowanie konsumentów skłoniło producentów żywności do opracowania nowego rodzaju żywności afrodyzyjnej, która odpowiada za pobudzanie popędu płciowego.
W zwiększeniu aktywności płciowej kobiet i mężczyzn pomocne są produkty spożywcze, które zawierają specyficzne surowce roślinne o delikatnym działaniu pobudzającym seksualnie. Odróżnia je odmienny mechanizm działania, dlatego podzielone zostały na trzy grupy.
Produkty ze zwiększonym udziałem surowców roślinnych
Produkty te zawierają seler, imbir, kardamon, gałkę muszkatołową, kurkumę, jałowiec, gorczycę, lubczyk oraz dziurawiec. Efekt pobudzający tych surowców jest wynikiem obecności substancji drażniących, które powodują wybiórcze przekrwienie obszarów w obrębie miednicy mniejszej, w tym także narządów płciowych, co potęguje odczuwanie doznań.
Herbatki, nalewki i napoje ziołowe
Charakteryzują się one niewielkim dodatkiem surowców roślinnych, takich jak damiana, żeń-szeń, kulczyba, guarana, iboga, bieluń dziędzierzawa oraz yohimbe. W ich składzie występują specyficzne alkaloidy, które mają zdolność pobudzania przywspółczulnej części centralnego układu nerwowego, a co za tym idzie wzmagają podatność na bodźce erotyczne i podniecenie. Istotne jest to, że produkty z udziałem tych surowców powinny być stosowane ostrożnie w związku z możliwością zatrucia przy przedawkowaniu.
Produkty zawierające ekstrakty surowców roślinnych
Ekstraktami roślinnymi, o których mowa są tu koka, konopie siewne, mak oraz lulek czarny. Zwiększają pobudzenie seksualne. Ze względu na lekkie działanie narkotyczne tych roślin, stosowanie ich nawet w niewielkich dawkach wzbudza wiele kontrowersji.
Paulina Rożej