Pozbądź się cieni i obrzęków pod oczami!
Nawet największe i najpiękniejsze oczy stracą na uroku, jeśli zdobić je będą ciemne kręgi albo obrzęki. Zanim rozpoczniemy z nimi walkę należy ustalić przyczynę ich powstania. Najczęściej jest to zbyt mała ilość snu, ale nie można wykluczyć alergii, nieprawidłowej pigmentacji skóry czy nietolerancji glutenu. U niektórych przyczyną jest także obciążenie genetyczne, stres i złe nawyki żywieniowe. Aby ją ustalić najlepiej jest udać się do lekarza. Kiedy poznamy źródło problemu, możemy zabrać się za jego zwalczanie. Prezentujemy sprawdzone, domowe sposoby.
Świetlik
Zioła świetlika kupimy w każdej aptece. Rozjaśniają one skórę pod oczami, odżywiają ją, ujędrniają i łagodzą obrzęki. Wystarczy zaparzyć jedną torebkę w połowie szklanki wody, nasączać przygotowanym naparem waciki i kłaść w okolice oka. Należy to robić codziennie. Świetlik sprawdzi się doskonale u osób, które mają wrażliwą skórę pod oczami.
Płatki pod oczy o działaniu łagodzącym
Aby przygotować płatki potrzebujemy zaparzonej, zielonej herbaty, kwasu hialuronowego 1% i ekstraktu z alg (Calaya). Dolewamy dwie łyżeczki kwasu do herbaty (nie może być smakowa), następnie dodajemy łyżeczkę ekstraktu z alg (Calaya). Herbata musi być chłodna. Mieszamy preparat, a potem nasączamy nim waciki (tyle, na ile starczy mieszanki). Dobrze jest je ułożyć na płaskim talerzu, którym potem zakrywamy folią spożywczą i wkładamy do zamrażarki. Każdego dnia wyciągamy dwa i po tym, jak się rozmrożą, nakładamy na skórę pod oczami. Płatki doskonale działają na obrzęki.
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=qLXfLGfgryk
Sok z ziemniaka
To chyba najtańsza metoda, a jednocześnie skuteczna. Włóż ziemniaki na kilka godzin do lodówki. Potem wystarczy zetrzeć je na tarce, odsączyć sok i namoczyć w nim waciki, które następnie nakładamy na skórę wokół oczu na 10-15 minut. Ziemniaki polepszają jej koloryt, staje się ona również delikatniejsza i bardziej gładka. Okłady warto stosować co najmniej 3 razy w tygodniu.
Ogórek z cytryną
Na redukcję cieni pod oczami dobry jest ogórek. Najlepiej jest włożyć go do lodówki na ok. 30-40 minut. Następnie rozdrabniamy warzywo, a sok, który powstanie, mieszamy z odrobiną soku z cytryny. Ma ona działanie wybielające, więc efekt będzie lepszy. Potem nasączamy przygotowaną mieszanką waciki i nakładamy na skórę pod oczami. Ważna jest oczywiście systematyczność stosowania podobnych zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza jeśli ktoś boryka się z problemem cieni pod oczami od dłuższego czasu.
Kompresy z wody różanej
Regularne stosowanie kompresów z wody różnej, np. Ikarov (125 ml, 19, 50 zł) redukuje cienie pod oczami i opuchliznę, nawilża skórę i łagodzi zmęczenie oczu. Jest ona odpowiednia do każdego typu cery.
Olejek migdałowy
Wiele osób na cienie pod oczami poleca olejek migdałowy. Zawiera on witaminy: A, B oraz E, które mają korzystny wpływ na wygląd naszej skóry. Działanie olejku migdałowego obejmuje nawilżanie, odmłodzenie i rozjaśnienie skóry. Wystarczy codziennie wieczorem, okrężnymi ruchami wmasowywać kilka kropli w skórę pod oczami.
____________________
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.