Wiktoria Oleś

17 – latka zbiera na zbroję by zostać rycerzem i bić się na mistrzostwach świata

Kto nie marzył o zostaniu rycerzem? Pewnie każdy chłopiec, ale co się stanie gdy na takie marzenie wpadnie dziewczyna? Otóż bierze komputer i rozpoczyna akcję crowfundingową!

Wiktoria Oleś, 17-letnia uczennica II LO w Mikołowie ma dość nietypowe hobby. Sportowe walki rycerskie to młody, dynamicznie rozwijający się sport. Wiktoria była jedną z pierwszych polskich juniorek. Oczywiście młodzież walczy na broń miękką. Wiktoria ma też spore sukcesy międzynarodowe: srebrny medal w kat. 14-15 lat dziewcząt na I Otwartych Mistrzostwach Europy w Walkach Mieczem Sportowym, Mińsk 2015; Złoty medal w kat.14-15 lat dziewcząt na II Otwartych Mistrzostwach Europy w Walkach Mieczem Sportowym, Mińsk 2016; brązowy medal w kat. 16-17 lat szabla-puklerz dziewcząt na III Otwartych Mistrzostwach Europy w Walkach Mieczem Sportowym, Mińsk 2017; brązowy medal w kat 16-17 lat walki 5vs5 na III Otwartych Mistrzostwach Europy w Walkach Mieczem Sportowym, Mińsk 2017.

Zbliżające się 18-ste urodziny powodują, że czas rozejrzeć się za zbroją i bronią. Zawodniczka rozpoczęła więc akcje crowfundingową na portalu polakpotrafi.pl.

– W najbliższej przyszłości planuję startować w rozgrywkach rycerskich ligi seniorskiej w pełnym orężu. Po osiągnięciu pełnoletności chciałabym dostać się do Rycerskiej Kadry Polski Kobiet i wyjeżdżać na turnieje międzynarodowe – pisze Wiktoria na stornie akcji. 

Dyscypliny kobiece są mocno obsadzane przez polskie zawodniczki, czego dowodem był m.in. srebrny medal Mai Olczak na mistrzostwach federacji HMB w Barcelonie. Gdzie można wesprzeć jej następczynię? Link do akcji znajdziemy TUTAJ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ