ID-100110829

11 typów kobiecej sylwetki

ID-100110829Jabłko, gruszka, klepsydra i kolumna – jest to podstawowy podział na typy kobiecych figur. Znane brytyjskie stylistki Trinny Woodall i Susannah Constantine wyróżniają ich aż jedenaście. Znajdź wśród nich siebie i dowiedz się jakie fasony ubrań są dla Ciebie najlepsze.

Gruszka

Charakterystyczne kształty: małe piersi, płaski brzuch i długa talia, szerokie biodra, masywne nogi.

Jeżeli jesteś ,,gruszką” powinnaś nosić spódnice w kształcie trapezu lub bardzo delikatnie rozszerzane (uważaj jednak, żeby materiał nie był zbyt cienki). Spodnie dla Ciebie to eleganckie w kant i lekko rozszerzane jeansy. Dobrze będziesz wyglądać w bluzkach z żabotami, kieszonkami i bufkami, ponieważ dzięki temu zrównoważysz proporcje między ramionami a biodrami. Kurtki nie są dla Ciebie wskazane, ale za to w płaszczach wyglądasz idealnie, bo zakrywają Twoją najszerszą część ciała. Oczywiście, jeśli płaszcz to tylko jednorzędowy i z szerokim paskiem w talii. Buty na obcasie – tak, ale lepiej szerszy słupek niż szpilka, która nie pasuje do obfitych bioder.

Niewskazane dla ,,gruszki” są proste oraz dwurzędowe płaszcze, które bardzo poszerzają. Ołówkowe spódnice będą za bardzo opinać Twoje biodra, a krótkie i rozszerzane podkreślą masywne uda. Spodnie, w których wyglądasz źle, to te z podniesioną talią (powiększą optycznie dolne partie ciała), bryczesy i rurki. Bluzki o obniżonej talii są także złym wyborem.

Rożek

Charakterystyczne kształty: szerokie ramiona, małe piersi i brak talii, smukłe biodra, długie szczupłe nogi.

Jesteś ,,rożkiem”? To świetnie! Na pewno nie raz słyszałaś, że masz figurę modelki i wiele kobiet zazdrości Ci tego, że prawie w każdym ubraniu wyglądasz dobrze. Ty jednak na pewno chciałabyś mieć bardziej kobiece kształty.

Twoim największym atutem są smukłe długie nogi, które z powodzeniem możesz podkreślać wąskimi spodniami takimi jak rurki i cygaretki. Szerokie ramiona ukrywaj nosząc bluzki z udrapowaniami i dekoltami w łódkę. Koszule zakładaj z dużymi mankietami, a płaszcze z dużymi kieszeniami. Jeśli chodzi o sukienki najlepsze są dla Ciebie te o klasycznym fasonie.

Żeby uniknąć efektu zbyt szerokich ramion, nie zakładaj bluzek bokserek z wyciętymi ramionami, koszulek na cienkich ramiączkach, dekoltów w serek i dużych bufiastych rękawów. Unikaj też prostych, bezkształtnych sukienek. Do Twoich szczupłych nóg nie pasują buty na platformach, ponieważ są zbyt masywne. ID-100112603

Kielich                                                            

Charakterystyczne kształty: szerokie ramiona, duże piersi i brak talii, wąskie biodra, długie nogi.

Jak każdy ,,kielich” masz szeroką górę i wąski smukły dół, dlatego też powinnaś podkreślać swoje świetne nogi prostymi spodniami (ale nie rurkami) oraz lekko rozszerzanymi spódnicami. Na górze noś krótkie dopasowane żakiety, bluzki z dużym dekoltem, rękawy ¾ lub krótsze oraz tuniki i bluzki odcinane pod biustem.

Unikaj prostych sukienek i szerokich spodni, ponieważ takie fasony zniekształcają Twoją sylwetkę. Grube swetry, wąskie paski, płytkie dekolty, dwurzędowe marynarki i płaszcze również nie są odpowiednie dla ,,kielichów”, ponieważ nieestetycznie podkreślają biust.

Kręgiel

Charakterystyczne kształty: piersi średniej wielkości, szczupła talia, wydatne uda, masywne łydki.

Największym atutem osoby o tym typie sylwetki jest szczupła talia, natomiast masywne uda są jej najuciążliwszym problemem. Najlepsze bluzki dla ,,kręgli” to te z bufkami, falbankami, udrapowaniami i żabotami z przodu. Dzięki nim można optycznie poszerzyć ramiona i powiększyć biust. Wybieraj sukienki i płaszcze lekko rozkloszowane o przyciągającej uwadze górze. Spodnie noś proste lub lekko rozszerzane, a buty na stabilnym obcasie.

Spodnie o fasonie 7/8 i spódniczki ołówkowe nie są najlepszym dla Ciebie wyborem. Topy na ramiączkach podkreślą zbyt dużą różnicę między górą a dołem, a szpilki są zbyt cienkie dla Twoich nóg.

Aneta Górska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ