Dominika Gwit

Znana trenerka o otyłości Dominiki Gwit. „Najważniejsze jest zdrowie”

Dominika Gwit kilka lat temu schudła ponad 50 kilogramów. Jednak nie uniknęła efektu jojo. Aktorka napisała książkę „Moja droga do nowego życia”, w której opisała jak walczyła z otyłością, ale nie udało jej utrzymać szczupłej figury. Jednak jest szczęśliwa i chce swoją radością dzielić się z innym. Dziennikarka bierze też udział w warsztatach dla kobiet plus size. Znana trenerka, Mariola Bojarska-Ferenc, zwraca uwagę na jedną rzecz!

Dominika Gwit często musi mierzyć się z komentarzami hejterów. Aktorka przypomina, że też ma prawo do szczęścia, a otyłość nie ma tu nic do rzeczy.

„TAK – jestem gruba, TAK – jestem szczęśliwa, TAK – mam do tego prawo, TAK – będę o tym mowić głośno! NIE – nie zamkne się w domu, bo ktoś uważa, że skoro z niego wychodzę, to promuję otyłość, NIE – nie promuję otyłości!

Po prostu na tę otyłość choruję. I czasem mam siłę i ochotę z nią walczyć, a czasem nie. I nie znaczy to, że jestem gorsza. Wręcz przeciwnie – uważam się za silną, mądrą i piękną kobietę, która kocha i jest kochana!

Żyję i uwielbiam to moje życie!!!! A w warsztatach biorę udział, bo chcę się swym szczęściem dzielić i dodawać innym pewności siebie!” – napisała niedawno Dominika Gwit na Instagramie.

https://www.facebook.com/224314110977831/photos/a.467782793297627.1073741825.224314110977831/1733945710014656/?type=3&theater

Znana trenerka o otyłości Dominiki Gwit. „Najważniejsze jest zdrowie”

Mariola Bojarska-Ferenc, znana trenerka, sugeruje, że aktorka przede wszystkim powinna pomyśleć o swoim zdrowiu. Otyłość zagraża stawom i kręgosłupowi. Negatywnie wpływa też na wzrok, serce, a także przyczynia się do rozwoju cukrzycy. Co jeszcze powiedziała trenerka?

„Ja bym nie epatowała aż tak, że otyłość jest fajna. Pamiętajmy, że tutaj nie chodzi o estetykę, bo to czy ludziom Dominika się podoba, to jest odrębna sprawa. Mówimy tutaj w kontekście zdrowia. Otyłość niesie ze sobą mnóstwo problemów, to są problemy ze stawami, problemy z kręgosłupem, ze wzrokiem, z sercem, z cukrzycą- wymieniała Mariola Bojarska-Ferenc. Jeśli ktoś nie chce żyć długo to niech sobie robi co chce, każdy jest odpowiedzialny za swoje życie. Ale ja bym myślała racjonalnie, że jednak najważniejsze jest zdrowie. Myślę, że pani Dominika też o tym wie. Mam nadzieję, że dojdzie to do niej, że zdrowie jest ważniejsze niż taka zwykła przyjemność” – mówiła trenerka w rozmowie z Wideoportalem.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: pl.wikipedia.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ