Znamy odtwórcę Wiedźmina w serialu Netflixa

Netflix poinformował, że w powstającym dla platformy serialu „Wiedźmin” w Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill – aktor znany przede wszystkim z roli Supermana w filmach opartych na komiksach DC.

Netflix zekranizuje sagę Andrzeja Sapkowskiego o wiedźminie, która zdobyła całe rzesze fanów na świecie. Na tak zwaną “Sagę o wiedźminie” składa się osiem tomów – powieści i zbiorów opowiadań skupionych wokół postaci wiedźminów, wojowników, którzy w młodym wieku zyskują nadprzyrodzone zdolności pozwalające im walczyć z potworami.

Netflix wyprodukuje serial o wiedźminie

Na podstawie książek o wiedźminie, które trafiły m.in. na listę bestsellerów New York Timesa, powstała też uznana seria gier wideo. Warto zaznaczyć, że sama saga została przetłumaczona na ponad 20 języków! Nic więc dziwnego, że Netflix zdecydował się zekranizować te historie. Zwłaszcza, że produkcje Netflixa cieszą się ogromną popularnością i zazwyczaj odnoszą wielki sukces.

Jak na tę propozycję zareagował autor książek, Andrzej Sapkowski?

Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu których poświęciłem ponad trzydzieści lat . Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów  moich książek.

Andrzej Sapkowski będzie oczywiście miał wpływ na to, jak serial będzie wyglądał. Będzie konsultantem kreatywnym przy tworzeniu serialu. Producentami serialu zostali również uznani twórcy: Sean Daniel i Jason Brown. Pierwszy z nich wyprodukował taki cykl filmyów jak “Mumia”, drugi z kolei serial “The Expanse”. W ekipie znalazło się jeszcze dwóch Polaków, Tomasz Bagiński, który był nominowany do Oscara za krótkometrażowy film “Katedra” i Jarosław Sawko, który specjalizuje się w przygotowywaniu efektów specjalnych. Co więcej Tomasz Bagiński dostał też szansę wyreżyserowania przynajmniej jednego odcinka w każdym sezonie.

My jesteśmy bardzo ciekawi efety końcowego. Zwłaszcza, że nad serialem będą pracować Polacy, którzy w świecie filmowym są bardzo cenieni. Nie mamy wątpliwości, że produkcja o wiedźminie będzie hitem!

Czekacie na ten serial Netflixa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

589 More posts in Film i Teatr category
Recommended for you
zamek ogrodzieniec
Polski zamek jako Kaer Morhen w Wiedźminie? Zdjęcia przenoszą się na Śląsk

Dotychczas zdjęcia do serialu The Witcher realizowane były Węgrzech i na hiszpańskiej wyspie La Palma....