5 TOP inspiracji na tani wyjazd w październiku

Początek roku szkolnego to symboliczne rozpoczęcie sezonu na ukochane przez Polaków city-breaki. Po upałach ani śladu, a ceny biletów lotniczych odczuwalnie spadają. W takich warunkach aż prosi się o mały city-break, nawet przy muzealnej pogodzie. Lwów, Praga, Ateny – między innymi te miasta opłaca się odwiedzić w październiku 2018., nie tylko ze względu na niską cenę – około 100zł w dwie strony, ale i magiczną jesienną aurę!

1.       Zdrojowo i z klasą: Baden-Baden od 80 zł

Miasto wylotu: Warszawa

W ofercie lotniczej do Baden-Baden plusem jest termin – praktycznie w każdy weekend (piątek-niedziela) polecisz tam za ok. 100 zł. Mimo, że miasto kojarzy się z bardziej z luksusowym niż backpackerskim wypoczynkiem, warto wykorzystać możliwość tanich połączeń lotniczych. Miasto słynie z leczniczych term i eleganckiego charakteru. Chłoń XIX-wieczny klimat i podziwiaj domy zdrojowe. Wybierz się na spacer po Starym Mieście.  Odwiedź blisko dwustuletnie kasyno – nie namawiamy do grania, ale możesz budynek podziwiać nawet z zewnątrz. Więcej informacji na temat lotów jest dostępnych tutaj.

2.       Pięknie i tanio: Lwów od 100 zł

Miasto wylotu: Katowice

Lwów to miasto architektonicznie zachwycające, chwytające za serce, z przestrzeniami, które nie są uszyte pod sztampową turystykę oraz klimatycznymi knajpkami. We Lwowie ma się wrażenie, że czas stanął w miejscu – aura miasta przypomina lata 90’. Piękne monumentalne kamienice, malownicze uliczki, kościoły, cerkwie i starówka – to swoisty “mikroklimat”, któreg nie doświadczy się nigdzie indziej. Październik to dobry moment, aby się tu wybrać. Jesień można podziwiać w ponad 30 rodzajach terenów zielonych, a bilet lotniczy kosztuje ok. stu złotych. Bonusem podróży samolotem jest bliskość lotniska, które mieści się zaledwie kilka kilometrów od centrum miasta. Więcej informacji na temat lotów jest dostępnych tutaj.

3.    Piwo i zabytki: Praga od 115 zł

Miasto wylotu: Kraków

Praga ma wiele twarzy – jest szalona jak Tańczący Dom – TUTAJ przeczytasz o nim więcej, romantyczna jak Most Karola, dostojna jak gotycka katedra św. Wita, Wacława i Wojciecha i wyluzowana jak turysta po kilku kuflach piwa. Tu każdy czuje się jak w domu. Jesień w Pradze to koncerty organowe i smyczkowe – Mozart, Strauss, Bach, Vivaldi ukoją zmysły, a wszystko pod kopułą kościoła. Tętniąca życiem starówka wraz z lokalnymi galeriami z pewnością zwiedzie na pokuszenie fanów sztuki – bywają tu wystawiani Alfons Mucha, Warhol czy Dali. Więcej informacji na temat lotów do Pragi jest dostępnych tutaj.

4.       Boska wycieczka: Ateny od 133 zł

Miasto wylotu: Łódź

Październik to miesiąc, kiedy nie tylko maleje temperatura, ale także ceny lotów. Stolica Grecji to zarówno część kultury (Akropol i cała otoczka mitologiczna i archeologiczna), która ukształtowała współczesną Europę, jak i jedyne w swoim rodzaju greckie tawerny czy murale. Jadąc do Aten poznasz też Greków, ponieważ prawie jedna trzecia z nich mieszka w tej aglomeracji. Więcej informacji na temat lotów do Aten jest tutaj.

5.       Nareszcie urlop: Majorka od 220 zł

Październikowa temperatura na Majorce jest w sam raz na zwiedzanie – ciepło, ale nie gorąco. Śmiało planuj kąpiele zarówno morskie, jak i słoneczne. Należy jednak mieć na uwadze, że może padać, choć wcale nie musi, a posezonowe ceny są faktem i przyciągają jak magnes. Więcej informacji na temat lotów na Majorkę jest dostępnych tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ