Zmień swoje życie – zacznij w wakacje

Lato to dobra pora roku na zmiany. Słońce daje nam duży zastrzyk energii, który możemy aktywnie spożytkować. Oddech od natłoku codziennych obowiązków warto przekuć w czas poświęcony tylko dla siebie. Lato to dobry moment na zrobienie tego, na co zabrakło nam czasu w ciągu roku. Znajdzie się nawet chwila na zaległe postanowienia noworoczne.

Źródło: lipstickshoesmenand.com

Rozwijaj się

Wakacje to idealny moment na przeczytanie długo odkładanej książki, przesłuchanie płyty, na którą wcześniej nie było czasu i obejrzenie filmów, które jakoś umknęły w ciągu roku. Na tym nie koniec. To dobry czas, aby zdobyć się na coś nowego – zapisz się na kurs gotowania, spróbuj Muai Thai, naucz się fińskiego lub salsy. Lato obfituje w festiwale i wszelkiej maści wydarzenia kulturalne. Sprawdź, co w wakacje dzieje się w twoim mieście. Harmonogram plenerowych imprez filmowych w stolicy znajdziesz tutaj.

Uporządkuj otoczenie

Porządek na zewnątrz sprzyja porządkowi w głowie. W wakacje uporządkuj szafę, stertę dokumentów w biurku lub playlistę w iTunesie. Wyrzuć niepotrzebne kserówki z minionego semestru studiów i sprzedaj lub oddaj niepotrzebne ubrania, z których nadmiarem nie wiesz co robić. A może to czas na małe przemeblowanie w twoim mieszkaniu? Na naszej stronie znajdziesz porady i inspiracje – m.in. jak urządzić małe mieszkanie, czym zapełnić pustą ścianę i pomysły na aranżację balkonu.

Zadbaj o siebie

Zacznij od rzeczy przyjemnych – wizyta w spa lub u kosmetyczki. Pomyśl o nowej fryzurze albo zaszalej ze stylem. Następnie, spróbuj wprowadzić do swojego życia elementy bardziej wymagające – sport i dietę. Zadbaj o zdrowe odżywianie, spróbuj sama upiec chleb bądź zamiast kawy zaserwuj sobie energetyczny koktajl. Hitem tego lata są samodzielnie przygotowane wody smakowe. Za oknem słońce, więc po co siedzieć w domu. Aktywność fizyczna nie musi odbywać się na siłowni. Latem spróbuj nowych sportów – ćwiczeń z piłką lub skakania na skakance.   

Odważ się

Przekrocz narzucone przez siebie bariery. Pójdź na imprezę, na której nikogo nie znasz i spróbuj zawrzeć nowe znajomości. Pozwól przyjaciółce umówić Cię na randkę w ciemno, może to ten jedyny. Przełam strach i zdecyduj się wreszcie na wymarzony skok ze spadochronem. Przyjmij podróżnika na couchsurfingu lub wybierz się na wycieczkę autostopem do Czech.

Wakacje się już zaczęły. Wszystko w Twoich rękach!

______________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ