Najdziwniejsze zawody „sportowe” świata

Boks połączony z szachami? Prasowanie na dnie oceanu? Dla tych z was, którzy uważają, że już nic na świecie nie jest w stanie ich zaskoczyć, przygotowaliśmy listę najdziwniejszych, najbardziej absurdalnych zawodów „sportowych” na świecie, które na dodatek cieszą się ogromną popularnością.

fot. rue89.nouvelobs.com

1. Rzut telefonem komórkowym

Sport doskonały dla wszystkich pragnących odreagować stres w pracy. Międzynarodowe mistrzostwa w rzucaniu telefonem odbywają się w Finlandii, gdzie w 2000 roku miały miejsce pierwsze tego typu zawody. Tytuł mistrza świata obecnie należy do Belga Driesa Feremansa, który podczas rozgrywek w 2014 roku w Belgii rzucił telefonem na odległość 110.42 metra.

theglobeandmail.com

2. Bossaball, czyli trochę siatkówki, trochę piłki nożnej i szczypta capoeiry

Bossaball wymyślili Hiszpanie, a oficjalne zasady tej gry w 2004 roku opracował Belg Filip Eyckmans. Gra szybko podbiła cały świat, głównie dlatego, że jest naprawdę emocjonująca i pozwala się wyszaleć i wyskakać na ogromnym, miękkim materacu. Piłkę na stronę przeciwników można przerzucać zarówno rękoma, jak i nogami. Poza tym wszelkie wariacje podskoków są mile widziane.

nieuwsblad.be

3. Bieg z żoną na plecach

Ten nietypowy bieg odbywa się każdego roku w Finlandii. Zawodnicy mają za zadanie przebiegnięcie ze swoimi zarzuconymi na plecy żonami toru przeszkód o długości 253.5 metra. Istnieje również „styl estoński”, w którym małżonka wisi na mężu do góry nogami, zahaczając udami o jego barki. Co ciekawe, jeśli zawodnik uzna, że jego małżonka jest nieodpowiednia do tej konkurencji, może pożyczyć żonę od sąsiada, oczywiście o ile ta wyrazi na to zgodę.

worlddalldetails.com

4. Prasowanie w ekstremalnych warunkach

To sport dla prawdziwych mężczyzn. Dość powiedzieć, że tych, który go uprawiają, nazywa się „ironmenami”. Extreme ironing podobno wymyślił pewien znudzony Brytyjczyk, który nie mógł wybrać się po pracy na wspinaczkę, ponieważ czekała na niego w domu góra ubrań do prasowania – wtedy postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym. Od tej pory na całym świecie możemy spotkać mężczyzn, którzy prasują na dnie oceanu, na szczytach gór, w jaskiniach, albo na przykład skacząc ze spadochronu lub biegnąc maraton.

dontpaniconline.com

5. Zawody na niemowlęcy płacz

Ta jedna z najdziwniejszych konkurencji z udziałem zawodników sumo na świecie odbywa się już od czterech wieków w tokijskiej świątyni Sensoji. Podczas rozgrywki stojący naprzeciwko siebie mężczyźni starają się sprawić, by trzymane w ich ramionach niemowlęta płakały jak najgłośniej. Ten, który okaże się opiekunem najgłośniejszego albo najszybciej wpadającego w rozpacz malucha, zwycięża i zostaje uznany za… najzdrowszego zawodnika.

allinonestudentscorner.blogspot.com

6. Zawody w pluciu pestkami wiśni

Wielu może wydawać się to zaskakujące, ale w pluciu pestkami wiśni na odległość od ponad 40 lat co roku odbywają się międzynarodowe mistrzostwa. Kluczem do sukcesu jest tutaj wypuszczenie pestki z ust z jak największą prędkością. Jak dotąd rekord świata wynosi 29.12 metra!

absnews.co.com

7. Nailympia

Po raz pierwszy konkurs na najbardziej niesamowite, sztuczne paznokcie odbył się w 2001 roku i miał na celu zaprezentowanie kunsztu ich twórców. Zawody szybko zostały zdominowane przez projektantów najbardziej dziwacznych i groteskowych kompozycji na paznokciach. Jeśli chcemy je obejrzeć, wystarczy wybrać się we wrześniu do Londynu.

nailsplash.com

8. Zawody w liczeniu owiec

Zawody w liczeniu owiec są popularne w całej Australii. Jak deklarują uczestnicy, wbrew pozorom liczenie owiec wcale nie usypia, ale potrafi być bardzo emocjonujące. Każdy uczestnik zawodów musi policzyć nawet około 400 szybko przebiegających przed oczyma owiec!

outrageoussports.com.au

9. Szachowy boks

Sport wymyślił artysta Iepe Rubingh na potrzeby swojego performance’u. Dziś szachowy boks uprawia się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Indiach i Rosji. Jedna rozgrywka przewiduje 11 rund, podczas których zawodnicy naprzemiennie grają w szachy i walczą na ringu. Obecnym mistrzem świata wagi ciężkiej jest Rosjanin Nikołaj Sażyn.

espn.go.com

10. Zawody w noszeniu pszczół na ciele

Te niecodziennie zawody odbywają się każdego roku w Chinach. Zwycięzcą zostaje ten, któremu uda się unieść na sobie jak największą ilość tych sympatycznych owadów. Obecnie rekord świata należy do Amerykanina Marka Biancaniello, któremu udało się okryć 39-kilogramową warstwą pszczół, co daje około 350 tys. osobników.

whenonearth.net

11. Shin-kicking czyli kopanie się po goleniach w spodniach wypchanych sianem

To nie żart, tego typu zawody odbywają się co roku w angielskim Cotswold, a ich tradycja sięga VII wieku. W jednej rozgrywce bierze udział dwóch zawodników, których zadaniem jest poprzez kopnięcia powalić przeciwnika na ziemię. Jak dotąd nie zdecydowano się na wprowadzenie obowiązku używania profesjonalnych ochraniaczy, dlatego w pobliżu zawsze czeka ambulans gotowy do opatrzenia obolałych nóg zawodników.

telegraph.co.uk

12. Shovel racing czyli wyścig na łopacie

Ta dyscyplina udowadnia, że sporty zimowe wcale nie muszą być nudne. Ojczyzną wyścigów na łopacie są Stany Zjednoczone, gdzie sport ten uprawiany jest od lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Prawdziwi zawodowcy są w stanie rozpędzić się na łopacie do 112 km/h!

manager.bg

13. Zawody w kłamaniu

Mistrzostwa świata w kłamaniu odbywają się co roku w Anglii. Uczestnicy na opowiedzenie najbardziej przekonującej i zarazem nieprawdopodobnej historii mają tylko 5 minut. Co ciekawe, w zawodach nie mogą brać udziału… politycy i prawnicy.

livefortheoutdoors.com


Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ