Złota i platyny od ZPAV-u – imponujący wynik Dawida Podsiadło

Związek Producentów Audio Video zadbał o udane Święta w kilku polskich domach, przyznając ostatnią w tym roku pulę złotych i platynowych płyt.

Zgodnie z informacją przekazaną już tydzień temu przez Palucha, jego wydany na początku grudnia “Czerwony dywan” ma już platynowy status, podobnie jak m.in. “1984” Pawła Domagały, które ukazało się w połowie listopada. “Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło dwa miesiące po premierze pokrył się platyną już trzykrotnie i pewnym krokiem zmierza w kierunku diamentu. Obie dotychczasowe płyty Dawida przekroczyły wymagany dla tego wyróżnienia pułap 150 tysięcy sprzedanych płyt.

Powody do zadowolenia ma Sarius, który kończy rok z dwiema złotymi płytami przyznanymi za sprzedaż “Wszystko co złe” z końcówki sierpnia i ubiegłorocznego “Antihype’u”. Złoto otrzymało również Hemp Gru, wyróżnienie nie dotyczy jednak nowego albumu “Eter”, ale klasycznej “Drogi” sprzed dziewięciu lat. Złote płyty trafiły także do Agnieszki Chylińskiej oraz Marcina Maseckiego i Jana Młynarskiego,

Złote płyty:
Agnieszka Chylińska – Pink Punk
Sarius – Wszystko co złe
Sarius – Antihype
Hemp Gru – Droga
Muzyka filmowa – Bohemian Rhapsody
Młynarski – Masecki Jazz Camerata Varsoviensis – Fogg – Pieśniarz Warszawy
Różni wykonawcy – Mój Empik – moja muzyka: przeboje muzyki klasycznej
Różni wykonawcy – Najpiękniejsze dzieła operowe

Platynowe płyty:
Dawid Podsiadło – Małomiasteczkowy (potrójna platyna)
Paluch – Czerwony dywan
Paweł Domagała – 1984
Jaromir Novahica – Poruba
Norah Jones – Day Breaks
Różni wykonawcy – Dzieła wielkich mistrzów
Andrea Bocelli – Si

Dawid Podsiadło zagra w 30 małych miastach

W przyszłym roku Dawid Podsiadło wyruszy w dużą trasę koncertową o przekornym tytule „Wielkomiejski Tour”. Dlaczego przekornym? Najpopularniejszy polski artysta tym razem odwiedzi 30 miast średniej i małej wielkości.

– Chwilami nie kumam ogromu zapowiadającej się trasy. Nie dociera do mnie, jak do tego doszło, ale jednocześnie jestem na maksa podekscytowany – powiedział Dawid Podsiadło w wywiadzie zapowiadającym trasę „Małomiasteczkowy”. Warto dodać, że najnowszy album wydany nakładem Sony Music Poland uzyskał status Potrójnej Platynowej Płyty (90 tysięcy sprzedanych egzemplarzy).

Ekipa Podsiadły ogłosiła trasę „Wielkomiejski”, która odbędzie się w 30 mniejszych miastach. W przyszłym roku artysta odwiedzi m.in. rodzinną Dąbrowę Górniczą, ale również Ełk, Koszalin, Wejherowo, Wolbrom, Chełm, Bolesławiec, Kościan czy Kutno. Bilety na „Wielkomiejski Tour” trafią do sprzedaży już dziś – piątek (21.12.2018) o godzinie 14:00.

fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ