Zasady pięknej twarzy

twarzzdjsrd.lifestyleCodzienna pielęgnacja twarzy to podstawowa czynność dla każdej z nas. Codziennie stosujemy żele i toniki, robimy makijaż, później demakijaż, nakładamy krem i tak w kółko. Mamy swoje nawyki i ulubione kosmetyki. Sprawdź, czy w tej rutynie nie zapominasz o jakimś ważnym elemencie pielęgnacyjnym.

1.Nawilżaj, nawilżaj i jeszcze raz nawilżaj! Nakładaj krem lub serum na skórę twarzy od razu po wyjściu spod prysznica. Skóra po osuszeniu ręcznikiem od razu zaczyna tracić wilgoć.

 2.Zmywanie żelu do oczyszczania twarzy. Nie rób tego chluśnięciem wody. Twarda woda może znacząco wysuszyć skórę, którą trudno nawilżyć zwykłym kremem na dzień. Warto zaopatrzyć się w chusteczki z mikrofibry bądź gąbeczkę.

 3.Pamiętaj, by nakładać kosmetyki w odpowiedniej kolejności. Na początku aplikuj produkty o lekkiej konsystencji – na bazie wody, później z dodatkiem oleju.

 4.Stosuj krem pod oczy. Jest to najdelikatniejsza część twarzy, przez co najszybciej widać na niej oznaki starzenia.

 5.Nie śpij w makijażu. Pamiętaj, żeby zawsze przed położeniem się spać dokładnie zmyć makijaż. Oczyścić skórę żelem czy tonikiem i posmarować kremem. Zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu całego dnia, tragicznie wpływają na skórę.

 6.Raz w tygodniu zrób peeling. Mycie twarzy rano i wieczorem nie wystarcza. Bardzo ważne, aby regularnie złuszczać martwy naskórek.

 7.Na co dzień używaj kremu z filtrem. To nic, że jesień czy zima. Nawet w szary, pochmurny dzień twoja skóra narażona jest na niekorzystne promieniowanie. Codzienne stosowanie sprawi, że skóra będzie starzała się wolniej.

 8.Nie wyciskaj krostek. Mimo, że kusi nie można tego robić. Wyciśnięte są trudniejsze do ukrycia nawet pod makijażem, po drugie roznosisz bakterie na resztę twarzy, co przyczynia się po powstawania nowych niedoskonałości.

Kamila Syga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ