Zagraniczne medią mówią o skandalu w muzycznym show Polsatu

Zagraniczne medią mówią o skandalu w muzycznym show Polsatu „Polacy to rasiści”. Opublikowany 1 godzinę temu Przez Maxymilian Hozer kadr z wideo Największe zagraniczne serwisy mówią o rasistowskim skandalu w muzycznym show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Kontrowersje wzbudziło pomalowanie twarzy uczestnika na czarno.

W ostatnim odcinku programu „Twoja twarz brzmi znajomo” Bogusław „Boogie” Romanowski zaprezentował utwór Drake’a „Hotline Bling”. Show polega na jak najwierniejszym odwzorowaniu oryginału, więc uczestnik został pomalowany na czarno. To wzbudziło wiele kontrowersji na zachodzie.

„Blackface”, czyli forma makijażu stosowana przez białych, aby upodobnić się do czarnych jest uważana za rasistowską. Serwis Complex.com skrytykował występ Romanowskiego określając go mianem obraźliwego. – Bogumił nie przeprosił, a nawet nie zauważył, jak bardzo uwłaczający był jego makijaż, ale biorąc pod uwagę różnice kulturowe między Stanami i Polską, wątpliwe, by w ogóle się tym przejął – czytamy na łamach portalu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Y0BtquLQBwo

O polskim programie głośno jest również w serwisie HipHopDX. Chociaż sama treść artykułu nie odnosi się raczej krytycznie do występu, to w komentarzach możemy przeczytać wiele przykrych słów pod adresem Polski.

– Wydaje mi się, że ten występ nie był rasistowski i przypominało to nawet parodię. Z drugiej strony myślę, że mieszkańcy Polski w zdecydowanej większości są bardzo rasistowscy. 2 lata temu zostałem zaproszony na wesele do Krakowa i w moim kierunku padło wiele rasistowskich obelg – napisał jeden z użytkowników.

fot. kadr z wideo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ