Zagęszczanie brwi

Wyraziste, ciemne i gęste brwi dodają uroku twarzy. Nie każda z nas może jednak się nimi pochwalić. Często, po regulacji, cienkie brwi są słabo widoczne, a już na pewno nie budzą zazdrości u innych kobiet. Są sposoby, aby to zmienić, i nie chodzi o specjalistyczne i drogie zabiegi w salonach kosmetycznych. Możesz sama w domu pielęgnować swoje brwi sprawdzonymi metodami. Po kilku tygodniach różnica będzie widoczna gołym okiem.

brwi obrazlife4style

Jednym ze znanych, i co ważne, skutecznych sposobów na zagęszczanie brwi jest olejek rycynowy. Dostępny jest w każdej aptece w cenie ok.3-5 złotych. Wystarczy, że przez kilka dni regularnie będziesz nakładać olejek na brwi za pomocą płatka kosmetycznego lub małej szczoteczki. Najlepiej wykonuj taki zabieg na noc, jeśli chcesz spotęgować efekt używaj olejka zawsze, kiedy jesteś w domu.

Dla wzmocnienia i odżywienia włosków idealny będzie wystudzony napar z kawy lub herbaty. Taki zabieg rób co kilka dni.

Jeśli nie ufasz domowym sposobom, nie martw się! W drogeriach znajdziesz odżywki do brwi i rzęs. Przed zakupem, zapytaj koleżanki czy używały podobnego produktu, a jeśli tak, to który polecają. Dzięki temu, unikniesz dylematu przy półce z kosmetykami. Jednak podobnie jak przy stosowaniu olejku i naparu, potrzebna jest cierpliwość i systematyczność.

Odpowiednie wydepilowanie brwi także działa na naszą korzyść. Trzeba zrobić to w taki sposób, by wybrane odcinki wydawały się grubsze, czyli należy zmienić ich proporcje. Jeśli wydepilujemy część włosków, jednolicie cienkie brwi zmienią się w brwi zagęszczone na końcach.

Zagęszczenie optyczne. Pogrubiamy brwi przy pomocy czarnej kredki. Robiąc to, trzeba pamiętać, by nie wykonywać cienkich i długich pociągnięć kredką. Narysowane kreski muszą imitować naturalne włoski.

Zanim efekty domowej kuracji będą widoczne można uwidocznić brwi, dzięki zabiegowi z henną. Henna to preparat pochodzenia roślinnego – tę w proszku rozprowadza w wodzie utlenionej. Zabieg ten możesz wykonać sama albo u kosmetyczki. Pamiętaj, aby odcień henny nie był zbyt ciemny, bo wtedy uzyskasz nienaturalny wygląd brwi.

Sposobów na zagęszczenie brwi jest wiele. W osiągnięciu wymarzonych efektów pomoże Ci systematyczność. Nie zapomnij też o prawidłowej depilacji. Przed zabiegiem trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią pęsetę, najlepiej taką z szerokimi końcówkami, którymi łatwo chwyta się włoski. Depilację trzeba wykonywać rozważnie i cierpliwie.

Karolina Bełkot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ