[VIDEO] Zabawa w ISIS w egipskim reality show

Podczas gdy ludzie na całym świecie opłakują ofiary zamachów, egipska telewizja publiczna uznała, że reżyserowane działania dżihadystów w popularnym reality show będą świetnym żartem. Podczas kręcenia jednego z odcinków 'na niby’ uprowadzono celebrytkę.

egipskie reality showW programie o nazwie 'Mini Daesh’ czyli 'Małe ISIS’ pokazano, jak aktorka Heba Magdi zalała się łzami i błagała o życie, podczas gdy mężczyźni przebrani za terrorystów celowali do niej z pistoletu i próbowali założyć jej samobójczą kamizelkę.

 W pewnym momencie słychać także syreny policyjne. Odcinek zakończył się tym, że jeden z dżihadystów uspokaja kobietę i tłumaczy jej, że cała akcja była tylko żartem.

Kontrowersyjna produkcja

Producenci stworzyli bardzo realistyczną wizję porwania, aktorzy dobrze odgrywają swoje rolę, a ich charakteryzacja nie pozostawia wiele do życzenia. Długie sceny sprawiają, że nawet osoby, które od początku podejrzewały, że to żart, z czasem mają wątpliwości.

Kontrowersyjny serial wywołał oburzenie wśród wielu Egipcjan, a szczególnie grupy egipskich posłów, którzy żądali, aby powstrzymać jego transmisję.

Niektóre kanały telewizyjne nadają programy, które mogą zaszkodzić reputacji egipskiego społeczeństwa. Czynią to w celu osiągnięcia przychodów finansowych kosztem reputacji narodu – powiedział minister Mustafa Bakri i dodał, że 'Małe ISIS’ jest darmową propagandą dla grupy terrorystycznej.

Moda na ISIS

To nie pierwszy raz, jak Egipt żartuje sobie z ISIS. W zeszłym roku w sieci pojawił się film z wesela, na którym pan młody zaskoczył swoją małżonkę imprezą charakteryzowaną na ISIS. Goście nosili kominiarki i flagi terrorystów, a w tle słychać było  hymn ISIS.

 {youtube}ruq4wZWBVqM|600|450|0{/youtube}

______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ