Wystawa K. Prochackiego w MW WW Gallery

Twórczość Karola Prochackiego, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, to przykład niezwykłego połączenia realizmu i abstrakcji inspirowanego światem przyrody. Z wykształcenia projektant i scenograf, wystawiał swoje obrazy m.in. w King’s College w Londynie, Galerii Direktorenhaus w Berlinie, Galerii ZPAP w Warszawie oraz w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Do 17 listopada prace Prochackiego można zobaczyć w warszawskiej galerii MW WW Gallery. 

Karol Prochacki/źródło: materiały prasowe

Są tak naprawdę dwie rzeczy, które kształtują mnie jako malarza. Z jednej strony są to moje osobiste doświadczenia i przeżycia, z drugiej zaś kontemplacja wszystkiego, co mnie otacza. Granicą między wnętrzem, a światem zewnętrznym jestem właśnie Ja. Kiedy ta granica się zaciera, tworzą się najlepsze warunki aby malować. – mówi Prochacki w rozmowie z Justyną Guziec

Z tęsknoty za odmiennym traktowaniem materii, Karol Prochacki wykorzystał swój realistyczny warsztat do odnalezienia siebie w momentami abstrakcyjnym malarstwie żywiołu. Prace artysty wyróżniają się niezwykłą ekspresją, bogactwem koloru i intensywnością wyrazu. Artysta zaprasza odbiorcę do głębszej zadumy i podróży wgłąb siebie.  

Warszawską wystawę prac Karola Prochackiego organizuje galeria MW WW Gallery, mieszcząca się przy ul. Burakowskiej 15. Więcej o galerii przeczytacie tutaj. Wystawa potrwa do 17 listopada. Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie na Facebooku i stronie internetowej. 

Karol Prochacki/źródło: materiały prasowe

Karol Prochacki/źródło: materiały prasowe

________________________________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.    


ZOSTAW ODPOWIEDŹ