Jak tanio wzbogacić swoje CV?

Przeglądasz  oferty pracy i zauważasz, że wymagania pracodawców są zbyt wysokie w stosunku do twoich kompetencji. Nie umiesz obsługiwać danego programu, twój język obcy nie jest perfekcyjny, chciałbyś rozwinąć swoje zdolności interpersonalne?  Kursy doszkalające są zbyt drogie, a internetowe samouczki nie zadają egzaminu? Na szczęście jest alternatywne rozwiązanie. Pomyśl  o tym, co potrafisz i zaproponuj innym wymianę umiejętności.

cmaideas.cmaconsult.com 

Sposób ten był już znany od wieków. Instytucje oparte na zasadzie wzajemnej pomocy spotykane były w wielu kulturach. Przykładowo tłoka – stary słowiański zwyczaj, polegający na dobrowolnej pomocy sąsiedzkiej przy zadaniach, które były ponad siły jednego gospodarstwa. W Polsce zwyczaj ten utrzymywał się jeszcze w początkach XX w. W dzisiejszych czasach takie wsparcie można okazywać w każdej dziedzinie, nie ograniczając się jedynie do konfrontacji z sąsiadami.

 

Gdzie szukać?

W sieci coraz liczniej pojawiają się ogłoszenia o wymianie barterowej. Najprościej znaleźć  takie ogłoszenia w powszechnie znanych serwisach społecznościowych czy specjalnie do tego przeznaczonych bankach czasu. Serwisy lub ich użytkownicy najczęściej tworzą giełdy usług w danym mieście. Bank czasu pośredniczy we wzajemnej wymianie usług pomiędzy jego uczestnikami. Umożliwia ona dzielenie się z innymi osobami swoimi umiejętnościami. Wykonując usługę, zarabiasz godziny. Możesz zamienić swoje zarobione godziny na usługę, której będziesz potrzebował.

 

Jakie umiejętności wpisać w CV?

Pracodawcy jeszcze przed zamieszczeniem ogłoszenia tworzą sobie obraz idealnego pracownika. Toteż najpierw należy przejrzeć oferty pracy i zorientować się, jakie umiejętności warto wpisać w CV, by zapunktować w rekrutacji. Fajnie, by pożądana umiejętność pokrywała się z naszymi zainteresowaniami. Trzeba sprecyzować czego chcemy się nauczyć. Pamiętaj, że determinacja i samorealizacja to klucze do sukcesu. Takie spotkania mogą nie tylko dodać kilka linijek w CV, ale także wzbogacić Twoja osobowość. Zrób to nie tylko dla pracodawców, ale przede wszystkim dla siebie.

 

Bogumiła Deka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ