Paulina Drażba ma poważną chorobę serca

Paulina Drażba ma poważną chorobę serca. Na co cierpi gwiazda Polsatu?

Paulina Drażba zdecydowała się na odważne wyznanie. Dziennikarka stacji Polsat Cafe rok temu trafiła do szpitala z podejrzeniem zawału serca. U dziennikarki stwierdzono chorobę… złamanego serca. Co to takiego i przed czym przestrzega gwiazda?

Paulina Drażba ma poważną chorobę serca. Na co cierpi gwiazda Polsatu?

Szybkie tempo życia, brak odpoczynku, stres… Przecież nic nie stanie się. Jesteśmy nieśmiertelni. Znacie to?

„To była bardzo cenna lekcja. Rok temu zaczęłam nowe życie. I chcę, abyś wiedział, że to, że masz dwadzieścia czy trzydzieści lat nie czyni Cię z automatu nieśmiertelnym. Na pewno często słyszysz: dbaj o siebie, nie stresuj się, rzuć palenie, znajdź czas na sport, wysypiaj się, jedz zdrowo – ależ tego dużo, prawda? A to dopiero początek. Taaaak, ja też wielokrotnie słyszałam, że jeśli żyję w nieustannym stresie, na pełnych obrotach, powinnam być bardziej ostrożna. Ale JA?” – pisze dziennikarka na swoim Facebooku.

Kochani, już dziś – wyjątkowo o godz. 23:00 – premierowy odcinek programu Zoom na miasto w Polsat Cafe. Zaczynamy wiosenny sezon🧚‍♀️🦋🌸💐❣️Do zobaczenia wieczorem💫Zdjęcie: Agencja WBF, Killer Look😘

Opublikowany przez Paulina Drażba 1 marca 2018

Zespół złamanego serca

Okazuje się, że Paulina Drażba rok temu znalazła się w szpitalu z podejrzeniem zawału serca. Po pobycie na oddziale intensywnej terapii lekarze stwierdzili u niej… zespół złamanego serca.

„I tak właśnie rok temu trafiłam do szpitala z podejrzeniem zawału serca. Po kilku dniach na intensywnej terapii stwierdzono u mnie kardiomiopatię takotsubo, niewydolność serca nazywaną również zespołem złamanego serca. A w moim…był maj:)” – wyznaje Paulina Drażba.

Czym charakteryzuje się ta choroba?

To bardzo rzadka choroba, opisana po raz pierwszy na początku lat 90-tych. W światowym rejestrze pacjentów prowadzonym przez ośrodek w Zurychu figuruje 1750 osób. Zazwyczaj pojawia się w momencie silnego stresu, ważnych czy trudnych wydarzeń, a w moim życiu właśnie zaczynał się kolejny miesiąc. Spokojny, piękny, słoneczny…

Myli się ten, kto myśli, że tylko osoby starsze narażone są na choroby serca. Paulina Drużba nie miała nawet 32 lat.

“O chorobach serca u kobiet na szczęście mówi się coraz więcej, ale wciąż panuje przekonanie, że bardziej narażone są osoby starsze. I choć rzeczywiście 90% pacjentów z zespołem takotsubo to kobiety po menopauzie – ja byłam przed 32 urodzinami” – kontynuuje dziennikarka.

Hej czwartku🌸 #aboutlastnight #flowerpower #dress #shorthair #longdress #tomaszolejniczak #newcollection #warsawbynight…

Opublikowany przez Paulina Drażba 22 czerwca 2017

Zaczęłam nowe życie

Gwiazda Polsat Cafe przez ostatni rok musiała na nowo ułożyć sobie życie. Nie mogła pozwolić, by stres znowu wziął górę. Nie chciała rezygnować z pracy w mediach. Kocha to, co robi. Nie było łatwo zmienić sposób myślenia. Obecnie stara się dobrze wykorzystywać każdą chwilę. Dużo częściej odmawia, rezygnuje. Teraz wreszcie jest w niej spokój.  

“Nie będę Cię oszukiwać, przez ten rok musiałam zmienić swoje życie, znaleźć na siebie sposób. Na nowo wszystko poukładać. Dogadać się jakoś ze stresem. Zawsze mnie mobilizował, napędzał, to też nieodłączny element mojej pracy. A ja ją kocham. I choć zazwyczaj jestem dzielna, typ wojownika, kiedy usłyszałam, że być może będę musiała zrezygnować z tego, co robiłam do tej pory… Tak, nie było mi łatwo, ale nie chcę, żebyś mi współczuł. Chcę, żebyś wiedział, że można wygrać!

Dziś wstaję o wiele wcześniej, staram się nie tracić żadnej chwili. Mam napięty plan dnia. I priorytety. Niby jak zawsze, ale nigdy jeszcze nie były one tak jasne. Bez żalu odmawiam, w sekundę rezygnuję. Zdrowy egoizm to bardzo cenna umiejetność. Joga dała mi ogromny dystans. I nauczyła pokory. Jest we mnie spokój”- mówi dziennikarka Paulina Drażba.

Jednak jej przyjaciele zawsze mogą na nią liczyć. Oni nie zostawili jej w trudnych chwilach.

“A Ci wszyscy, którzy są w moim życiu najważniejsi – czytając ten post, wiedzą, że mogą na mnie liczyć w każdej sekundzie. Bo Oni…w każdej tej cholernie trudnej sekundzie nie opuścili mnie nawet na chwilę. Pięknie Was mieć. Zostawię Cię z niedosytem. Ta opowieść to majowe ostrzeżenie. Dzis możesz coś w swoim życiu zmienić. Nie czekaj, nie odkładaj tego na później 🙂
I bądź dla siebie dobry” – kończy Paulina Drażba.

Ku przestrodze!

#ladyinred @robert_kupisz #newcollection #fashion #fashionshow #fashiondesigner #desert #summer #2018 #relacja…

Opublikowany przez Paulina Drażba 10 czerwca 2017

—————————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Paulina Drażba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1329 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
pierwsze oficjalne zdjęcia książęcej pary
Mamy pierwsze oficjalne zdjęcia książęcej pary! Wykonał je polski fotograf, który też jest księciem!

Już są pierwsze oficjalne zdjęcia ze ślubu księcia Harry'ego i Meghan Markle. Wykonał je Alexi...