Wymarzone miejsce na randkę w Warszawie

Gdzie udać się na romantyczną randkę, aby oczarować drugą połówkę? Warszawska Starówka nie bez powodu jest jednym z najczęściej wybieranych miejsc. Być może to zabytkowy zespół architektoniczny, który posiada, sprawia, że wytwarza ona niezwykły klimat. Na szczególną uwagę zasługuje jednak ulica Kanonia!

[moduleplant id=”1060″ fwg_projects_id=”154″ mod_showtitle=”0″ ] 

Ulica Kanonia ma charakter placyku, usytuowanego w sąsiedztwie ulic: Jezuickiej, Dziekaniej oraz Plac Zamkowy. Dawniej obszar ten pełnił rolę cmentarza przykościelnego i, chociaż może to zabrzmieć makabrycznie, nadaje jednak miejscu specyficzny urok. 

 

Dziś ulica Kanonia jest kojarzona bardziej z popularnym serialem „Magda M.” niż z obiektami historycznymi. Panuje powszechna opinia, iż ukazane w nim zostały najpiękniejsze miejsca w stolicy. Losy Magdy Miłowicz oraz Piotra Korzeckiego przed telewizorami, z zapartym tchem, śledziło wielu Polaków. W jednej z pamiętnych scen zakochani, pośród strug deszczu, biegną i zatrzymują się właśnie na owej ulicy, po czym patrzą sobie wymownie w oczy.  Chociażby z tego powodu jest to idealne miejsce na randkę, szczególnie dla wszystkich romantyków i osób ceniących miejsca o ciekawej historii.

 

Na niesamowity urok tego terenu ma wpływ również atrakcyjna estetyka. Otaczające budynki zostały pomalowane na różne kolory, które tworzą ciekawą wizualnie całość. Umieszczone na obszarze, określonym nazwą Kanonia, latarnie stwarzają wieczorem intymny nastrój, który sprzyja zacieśnianiu znajomości. Idąc wąskim korytarzem ulicy, pomiędzy budynkami, w kierunku trójbocznego placyku znajdziemy się w miejscu, gdzie została umieszczona otoczona murkiem wysepka z zielenią. Można na niej usiąść i podziwiać piękny widok na Warszawę, który wieczorną porą oczarowuje, jarząc się światłami w oknach budynków. Nic dziwnego, że można tam spotkać przeważnie trzymające się za dłonie pary.

 

Listopad nie jest miesiącem sprzyjającym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W tym okresie, umawiając się na romantyczne spotkanie, przeważnie myślimy o jakiejś knajpce, restauracji, pubie bądź domu. Jednak nawet najbardziej wykwintna restauracja ani kanapa przed kominkiem nie stworzą takiego nastroju, jaki panuje na ulicy Kanonia. Jest to ciekawa propozycja, która nie nadszarpnie zarazem zawartości naszego portfela. Z pewnością odbije się korzystnie również na naszym samopoczuciu. Każdy bowiem wie, że ruch i świeże powietrze to samo zdrowie. Oczywiście można też połączyć spacer ulicą Kanonia z inną formą rozrywki. Jednak decydując się na jedną, zamiast banalnego wyjścia do kina czy na piwo warto wybrać przechadzkę po miejscu o interesującej historii oraz romantycznym klimacie.

 

Marta Nagórka

 

Źródło: warszawa.wikia.com


ZOSTAW ODPOWIEDŹ