kolor Greenery

Wybrano kolor 2017 roku! jest nim Greenery

Amerkański Instytut Pantone wybrał kolor 2017 roku. Jest nim zielony – Greenery. Nie mamy wątpliwości, że tak żywa barwa będzie miłą odmianą po pastelowym różowym i błękitnym.

Instytut Pantone to korporacja znana z doradztwa kolorystycznego. Pod koniec każdego roku firma ogłasza, jaki kolor będzie najmodniejszy w kolejnych 12 miesiącach. Ich zapowiedzi zawsze się sprawdzają, a wybrane barwy widać w modzie, designie i życiu codziennym.

Kolor ma podłoże polityczne

Wiceprezes firmy, Laurie Pressman, nie ukrywa, że wybór barwy miał podłoże nie tylko estetyczne, ale i polityczne.

– To kolor mający sygnalizować społeczne pragnienie zmian. Cały świat jest podzielony – zarówno Stany Zjednoczone, jak i Europa. Musimy odświeżyć nasze spojrzenie i połączyć się znów w jedno. Kolor dziś kojarzy się z charakterem i innowacją. Dziś ma zupełnie inne i większe znaczenie niż kiedyś – napisał Pressman w komunikacie dla mediów.

Greenery ma symbolizować nowe początki i nadzieję, świeżość, pierwsze wiosenne kwiaty i źdźbła trawy, ale i ruchy społeczne walczące o sprawiedliwość i równouprawnienie.

Jakie kolory królowały ostatnim razem?

W poprzednich latach królowały Rose Quartz i Serenity, wcześniej Marsala, Radiant Orchid, Emerald, Tangerine Tango, Honeysuckle, Turqouise, Mimosa, a także Blue Iris.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ