Karol Strasburger przeprasza za swój żart

Wpadka w Familiadzie. Karol Strasburger przeprasza za swój żart!

W jednym z odcinków „Familiady” drużynę tworzyły mieszkanki wsi Jawornik. Karol Strasburger zapytał się ich, czy na co dzień chodzą w regionalnych strojach i czy nadal noszą wodę ze studni. Te pytania nie spodobały się wielu widzom. Internauci zarzucają prowadzącemu, że utrwala stereotypy dotyczące polskiej wsi, która tak naprawdę intensywnie się rozwija. Jak żart tłumaczy produkcja teleturnieju oraz sam Karol Strasburger?

Wpadka w Familiadzie. Karol Strasburger przeprasza za swój żart!

W ostatnich odcinkach „Familiady” śledziliśmy zmagania mieszkanek wsi Jawornik. Karol Strasburger zapytał panie, czy na co dzień chodzą w ludowych strojach oraz czy nadal noszą wodę ze studni. Internauci zarzucają mu, że w sposób niekorzystny przedstawił polską wieś, która cały czas się rozwija. Głos w tej sprawie zabrała produkcja teleturnieju. Co napisała?

„Szanowni Widzowie, w dwóch minionych odcinkach śledziliśmy teleturniejowe zmagania mieszkanek Jawornika (woj. małopolskie). Udział osób obdarzonych tak wielką dawką pozytywnej energii daje z pewnością wiele uśmiechu milionom Polaków przed telewizorami , co dla nas – jako Realizatorów programu – jest celem zdecydowanie nadrzędnym! Niedzielnie wydanie Familiady przyniosło za sobą skrajnie błędne interpretacje rozmów Karola Strasburgera z Uczestniczkami, wobec których nie sposób przejść obojętnie” – czytamy na fanpage programu.

Polska wieś zmienia się w dobrym kierunku

Karol Strasburger tłumaczy, że poznał już wielu reprezentantów polskiej wsi i spotkania te zawsze są dla niego zaszczytem. Zauważa również ciekawą tendencję przenoszenia wzorców wiejskich do miast przy jednoczesnym procesie wręcz „urbanizacji” wsi. Tłumaczy, że jego komentarz odnośnie <<miejskiego ubioru>> nie był formą krytyki czy ironii, a komplementem i zaznaczeniem, w jak dobrym kierunku – mimo stereotypów – zmienia się na przestrzeni lat polska wieś.

„Jako Gospodarz <<Familiady>> miałem wielokrotną przyjemność goszczenia reprezentantów polskiej Wsi, którą – swoją drogą – staram się w wolnym czasie odwiedzać tak często, jak to możliwe. Możliwość osobistego poznania tychże osób była i jest dla mnie nieocenionym zaszczytem – zawsze się cieszę, gdy poprzez Program mam okazję pokazać Widzom piękne tradycje, których wielu z nich nie doświadcza w życiu wielkomiejskim. Zauważam nawet ciekawą tendencję przenoszenia wzorców wiejskich do miast przy jednoczesnym procesie wręcz „urbanizacji” Wsi. Doskonale pamiętam dzień nagraniowy z udziałem drużyny Jaworniczanek. Nie sposób zapomnieć fantastycznej, przyjacielskiej atmosfery, o którą wspólnie zadbaliśmy – odczuli to w sobotę oraz dziś nasi wierni Widzowie, którzy z pewnością zauważyli bardzo serdeczny i pełen uśmiechu ton rozmów. Mój komentarz odnośnie <<miejskiego ubioru>> nie był formą krytyki czy ironii, a komplementem i jasnym podkreśleniem, w jak dobrym kierunku – mimo stereotypów – zmienia się na przestrzeni lat polska wieś, z czego się ogromnie cieszę! Tych, którzy – zupełnie niesłusznie – poczuli się urażeni moimi słowami – serdecznie przepraszam. Karol Strasburger” – napisał prowadzący teleturniej.

—————————————————————————————————–

Źródło zdjęć: www.facebook.com/Familiada TVP S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1567 More posts in Gwiazdy category
Recommended for you
Zaczął się proces syna Olbrychskiego. Rafał O. przyznał się do winy

We wtorek w warszawskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces Rafała O w sprawie grożenia siekierą i...